Lovci orchidejí 1

Volvox Globator - 1995
ISBN: 80-85769-66-2

Volvox Globator (1995) 80-85769-66-2 164
Albatros (1975)
Státní nakladatelství dětské knihy (1962)

Lovci orchidejí (1920-1922) je dobrodružná románová trilogie ze střední Ameriky od českého spisovatele Františka Flose napsaná podle zážitků Jana Satrapy, zámeckého zahradníka v Červených Pečkách.

Díl I. Lovci orchidejí

Děj začíná roku 1890, kdy se František Doležal s Václavem Veverkou vydávají do Střední Ameriky na výpravu za orchidejemi, po nichž byla v Evropě koncem 19. století velká poptávka. Na loď s nimi tajně nastoupí také Jeník, který utekl z domova, aby se mohl také zúčastnit expedice. Z mexického poloostrova Yucatánu cestují přes pralesy Guatemaly, Belize a Kostariky, kde je pan Doležal těžce zraněn v přestřelce s bandity. Příběh sleduje Jeníkovo dospívání. Chlapec se, i přes strýčkovo varování, těšil na zábavný výlet. V Mexiku však brzy však zjistí, že vydat se pro orchideje, neznamená jen je nasbírat, ale že jde v pravém slova smyslu o „lov“. Další postavou je indiánský sirotek Diego, kterého pan Doležal adoptuje.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: LadislavLang)

MarionL
  29. 11. 2016, 15:43
Mně, i jako děvčeti, se knihy velice líbily, a před spaním jsem si představovala, jak mám chajdu v pralese u potoka a žiju se zvířátkama.
James Bond
  17. 11. 2016, 17:41
Jedná se o cestopisnou dobrodružnou knihu dle skutečného příběhu. Chlapce vezme strýc na výpravu do Guatemaly a Hondurasu. Celý příběh se odehrává v tomto kontextu. Návrat domů byl úspěšný. Zaujalo mne vystižení přírody, dozvěděl jsem se zde nové věci např. zajímavosti o orchidejích. Avšak po chvíli kniha působila spíše monotónně.