Tajná kniha Šerosvitu

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02638-1

Albatros (2011) 978-80-00-02638-1 256

Odehrává se v Čechách v naší současnosti, v několika konkrétních městech, ale také v zásvětí – v Říši šera. Tajná kniha Šerosvitu je příběhem dvou míšenců, bratra a sestry, kteří od sebe byli v dětství odděleni, on vyrůstal v mnoha zlatobytnostech Šerosvitu, ona v Liberci. Oběma je jim v patách Vymítač ze Šerosvitu, jehož jediným úkolem je udržet oba světy od sebe oddělené. Jejich příběh se odvíjí na pozadí jednotlivých povídek a při čtení jiných příběhů ze Šerosvitu se skládá v mysli čtenáře jako mozaika. Co je zlatobytnost? O jakých míšencích se tady mluví? Kdo je Vymítač? (Založil/a: Antonín)

Antonín
  30. 10. 2011, 19:08
Tuto knihu považuji za vetřelce mezi knihami. Je pěkná dobře vypadá, na první dojem zaujme. Ale to je asi tak všechno. Děj je nezáživný, ani se nerozvíjí. Chvílami jsem ani nevěděl co se tam děje a jen jsem čekal na to, až bude konec. Sám se divím, že jsem ji dočetl. Kniha mě opravdu nebavila a jsem velmi rád, že jsem si ji nekoupil. Jak jsem měl původně v plánu. Půjčil jsem si ji v knihovně. A rozhodně ji nehodlám ještě někdy číst znovu !!! Doufám že moje hodnocení není moc přísné a někoho to neodradí si knihu přečíst. Jestli si knihu opravdu chcete přečíst, tak si ji přečtěte, ale pro mě to byla ztráta času !!!
Veru.K
  18. 9. 2014, 9:25
Dobře napsané, je znát, že každou povídku psala jiná autorka, jak podle stylu psaní tak podle stylu vyjadřování, ale myslím si, že se kniha celkem povedla.
Zhabza
  10. 10. 2011, 20:28
Musím hodnotit poněkud zaujatě. Jinak bych ještě hvězdičku přidal. Kniha není určena pro mou cílovou skupinu a dostal jsem se k ní hlavně skrze myšlenku, kterou se prezentuje. Držím autorkám palce, ať jim záměr vyjde. Bohužel zpracování je určeno trochu mladšímu čtenáři. Teda doufám, protože jinak bych musel ještě hvězdičku ubrat. Jedinná povídka, na které jsem si opravdu pochutnal je O Perchtě a pádu od Vilmy Kadlečkové.