Baba Jaga, kostlivá noha

Baba Jaga, kostlivá noha Originální název: Baba Jaga, kostlivá noha

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02695-4

Albatros (2011) 978-80-00-02695-4 160

Alena Ježková, autorka řady úspěšných knih pro děti, se tentokrát rozhodla nově převyprávět nejznámější ruské zkazky. Starší si oživí příběhy, mladí se s nimi seznámí a zjistí mimo jiné, že horory už tady byly mnohem dřív, než byly takto pojmenovány. Baba Jaga, Finist jasný sokol, moudrá Vasilisa nebo Kostěj Nesmrtelný jsou postavy neoddělitelné od pohádkového světa. Čtenáři poznají, že hlupáček Ivan může hloupě jen vypadat, děsit je bude Kostěj Nesmrtelný či Baba Jaga, obdivovat budou srdnatost a chytrost carevičů. V pohádkách a zkazkách nakonec vše dobře dopadne... Autorka opět dovedně skloubila úsporný jazyk tentokrát s poetikou lidové slovesnosti.
Patnáct čtivých příběhů propojených s nádhernými ilustracemi Františka Skály – to je knížka, která přímo vyzývá: Vezměte si mě, prohlédněte a potěšte se obrázky, přečtěte si mě a pobavte se krásným slovem! (Založil/a: Antonín)