Vražda Tutanchamona

Originální název: The Murder of Tutankhamen

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-450-3

BB art (2005) 80-7341-450-3 260

Rentgen Tutanchamonovy lebky svědčí o násilné smrti. Byla to nehoda, nebo vražda?... Proč byla královská hrobka tak malá a nevýznamná? Byla zamýšlená pro někoho jiného?... Několik členů Tutanchamonovy rodiny zemřelo přibližně ve stejnou dobu - byla to shoda okolností?... (Založil/a: Vishmorth)

Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:26
Literatura faktu se zabývá nalezením Tutanchamonovy hrobky a věcmi kolem něho.

Nijak zvlášť mě neoslovil styl psaní, doplněno krásnými fotografiemi.
Myrddin33
  11. 8. 2013, 20:40
Nehodnotí se úplně jednoduše. Dlouho jsem váhal mezi 4-5 hvězdičkami a nakonec zvítězil i přes nějaké nedostatky plný počet.
Autor smýšlí logicky a vše se snaží dokládat. Podle toho, co uvádí v knize, učinil mnoho, aby kniha měla opravdu důvěryhodné základy. Trochu mě tedy mrz, že nemohl prozkoumat Tutanchamonovu mumii a dobrat se tak o kus blíže k porozumění tohoto "případu". Ovšem i tak jeho dedukce jsou velmi zajímavé a myslím, že by se této knize a její teorii mělo věnovat v egyptologii více pozornosti. Rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří se zajímají o Tutanchamona a amarnské období.