Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Neztrácejte víru

74%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Neztrácejte víru

Podtitul: skutečný příběh


Autor:
Originální název: Have A Little Faith
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Tatran - 2011
ISBN: 978-80-222-0599-3
Počet stránek: 216
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Tatran (2011) 978-80-222-0599-3 216

V knize Neztrácejte víru nám Mitch Albom nabízí půvabný příběh pozoruhodné osmileté cesty mezi dvěma světy – dvěma muži, dvěma vírami a dvěma společenstvími, který může být inspirací pro lidi v jakékoli části světa.

Neztrácejte víru je kniha o smyslu života, o ztrátě víry a jejím opakovaném nacházení, o božské jiskře v každém z nás. Je to cesta jednoho člověka a zároveň příběh všech lidí. (Založil/a: al-ma)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Hledající
40% 40% 40% 40% 40%
  27. 12. 2014, 13:40
Americký bestseller. Když si toto řeknu, vybaví se mi patetismus, přehnaný patriotismus, srdcervoucí hollywoodské "dojáky", prostě něco, co čte houfně jen masová veřejnost, pro kterou stačí jen klišé, zvláště ve spojitosti s vírou, protože to je přece "to správné".. a zklamal jsem se jen v tom, že tento příběh byl navíc ještě nudný a očekávatelný. Ale abych nekřivdil - knihu jsem odložil asi v první 1/3, protože jsem fakt už dál nemohl, takže kdo vydrží do konce, bude možná překvapen a řekne, že to co píši, je přehnané či nesmysl - doufám, protože jinak nechápu, že někdo tak slabý vypravěč je i slabý spisovatel (možná šel "skutečný příběh" napsat "skutečněji"). Knihu jsem dostal darem od člověka, který chtěl pro mě to nejlepší, a který též věděl, že otázky víry, smyslu života, hledání "kdo za tím vším je", mě opravdu zajímají a čtu na toto téma hodně knih. Ale prvoplánovaná náboženská agitka (kdo nevěří, prostě jako by nebyl, či nemůže přece žít tak "kvalitní" život jako věřící atd.) pro mě není ten pravý šálek kávy. Neříkám, že tam nejsou některé zajímavé myšlenky, ale je jich málo. Sympatizuji s křesťanstvím (sám jsem bývalý věřící), vážím si toho dobrého v židovství a respektuji to, že nás možná přesahuje něco, co nejsem schopen nyní poznat, neřkuli pochopit. Zkusím knihu dočíst v odstupu a třeba budu překvapen - rád přiznám svou mýlku...
... přemýšlel jsem a uvědomil si, že je přeci jenom nefér hodnotit knihu, aniž bych ji přečetl celou, takže jsem se cca 2 dny po předchozím komentáři opět pustil do čtení a dosáhl konce. Přibylo několik zajímavých momentů, které mě přinutily více přemýšlet, takže jsem zvažoval přidat hvězdičku a zvýšit počet hodnocení na 3, ale závěr ve stylu " a tak se Mitch změnil a jestli nezemřel, žije tam dodnes" a zcela neoriginální pohřební řeč, která jen shrnula, co jsme již četli a věděli, toto mé rozhodnutí zvrátila. Tak snad příště.
HelenaH82
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 8. 2013, 20:22
Rabi byl moudrý muž a Henry muž, u kterého se víra snoubila s činem. Proto kniha přináší mnoho zajímavého. Přesto však se mi Pět starých známých i Úterky s Morriem od M. Alboma četly mnohem lépe a zatímco k nim bych se vrátila bez váhání, z tého knihy bych si přečetla spíše jednotlivé myšlenky.