Já, Bahia, zázračně zachráněná

Já, Bahia, zázračně zachráněná Originální název: Moi Bahia, la miraculée

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-830-8

Jota (2011) 978-80-7217-830-8 143

30. června 2009 spadlo u Komorských ostrovů do oceánu letadlo se 153 pasažéry na palubě. Jenom Bahia Bakari, dvanáctiletá Francouzka původem z Komor, katastrofu přežila. Po pádu letadla do vody se chytila jedné z trosek a takto vydržela v ledovém a rozbouřeném oceánu celých devět hodin. Až do chvíle, kdy ji z vody vytáhl jeden námořník. Zázrak, nebo neuvěřitelná vůle k životu? Odpověď na tuto otázku hledá sama Bahia v knížce, kterou napsala společně s novinářem Omarem Guendouzem.

Útlá knížečka připomíná podrobný deník, ve kterém dívka popisuje jednu po druhé hodiny, které strávila v letadle těsně před jeho pádem, potom uprostřed oceánu a nakonec v nemocnici a znovu doma Společně s Bahiou se čtenář vrací i do minulosti této dívenky: po pádu do vody se Bahia cítí minutu od minuty zoufalejší a vyčerpanější. A tak aby nepropadla beznaději a zároveň zůstala bdělá se ve vzpomínkách vrací do doby před nešťastným letem. Ve své fantazii se znovu setkává se svými rodiči, sourozenci i kamarádkami. Při životě ji drží víra, že se s nimi a zejména se svojí matkou brzy shledá. Snad i to jí zachránilo život... (Založil/a: al-ma)

Emma89
  18. 7. 2015, 16:38
Ráda si čtu příběhy, které se opravdu staly a které mají v sobě tragický osud s dobrým koncem. Ovšem od této knihy jsem čekala více. Bahia spíše než to, co se jí stalo, popisuje svoje nezáživné zážitky s rodinou, kamarády apod. Vůbec nepopisuje to, co cítila, když se tragická událost stala, jak bojovala o holý život a jaké měla poté následky. Nechci knihu hanit především proto, že je opravdu zázrak, že přežila. Proto nedávám jednu hvězdičku.