Edenie

Edenie Originální název: Paradyzja

Albatros - 2000
ISBN: 80-00-00901-3

Albatros (2000) 80-00-00901-3 162

Edenie – absolutní ráj svobodných a šťastných lidí, gigantická kosmická stanice, zázrak nejmodernější techniky…

Bohužel jen do chvíle, kdy do Edenie dorazí novinář Rinah. Krůček za krůčkem odhaluje hrůznou pravdu a ráj se před jeho očima mění v peklo…

Poslední román jednoho z klasiků polské science fiction, autora u nás dobře známých knih Vynález profesora van Troffa a Limes inferior. (Založil/a: Tanmut)

Janusz A. Zajdel Janusz A. Zajdel
*15.08.1938 - †19.07.1985

janeicka
  20. 3. 2014, 10:39
Po Limes Inferior má druhá kniha od autora, a jestliže se mi Limes Inferior líbilo, tak z Edenie jsem byla doslova nadšená, proto jsem nešetřila s nejvyšším hodnocením :-) Parádní příběh jednoho dokonalého světa, který při bližším pohledu zas až tak dokonalý není, samozřejmě. Pokud máte rádi variace na totalitní zřízení, můžu Edenii vřele doporučit ;-)
rajot
  24. 1. 2016, 10:23
Orwellovské 1984, zasazené do prostředí Nonstopu od Aldisse. Další z povedené série anti-utopistických románů , tentokrát z pera polské legendy sci-fi. Nedlouhé a čtivě napsané.