Opičí král

Originální název: Sun Wu-kchung

Albatros - 1997
ISBN: 978-80-904887-1-7

Albatros (1997) 978-80-904887-1-7 796
Státní nakladatelství dětské knihy (1961)

Klasický román čínské fantastické literatury o putování mnicha Tripitaky pro posvátná buddhistická písma. Na nebezpečné cestě jej doprovází opičí král Sun, znalý čar a kouzel, a pomáhá mu překonávat nástrahy, které mu kladou zlá božstva. Nadpozemská dobrodružství a boje s démony milují celé generace čtenářů. (Založil/a: Antonín)

Wu Čcheng-en Wu Čcheng-en
*1500 - †1582

dollyk
  11. 9. 2016, 8:45
Klasický čínský román nebo spíše pohádková pověst o putování mnicha Tripitaky za posvátnými písmy učení velkého vozu do Indie. V první části sledujeme příběhh Suna Wu-Kunga, opičího krále, který se zrodil z vejce a řádil v nebi. Kdysi jsem to viděl jako seriál. Nemám k tomu nijak nostalgický vztah, ale příběh to byl zajímavý, i když se v mnohém opakoval.
Basta1912
  20. 1. 2014, 21:07
Seriál, který běžel v telce, když jsem byla malá, jsem prostě zbožňovala! Jednou jsme jeli k pratetě do jeseníků a světe div se, ona měla v knihovně tuhle knížku. Myslela jsem že mě klepne. Teta mi ji samozřejmě věnovala a tak má Opičí král, mnich Tripitaka a všichni jejich přátelé jisté místo mezi mými papírovými milášky.