Originální název: Vybíjená

Druhé město - 2015
ISBN: 978-80-7227-362-1

Druhé město (2015) 978-80-7227-362-1 214
Petrov (2004) 80-7227-191-1 213

Kniha sleduje v rozsáhlém časovém oblouku pestré osudy několika spolužáků z gymnázia od dob jejich dospívání až na práh dovršení čtyřicítky. Znalci Vieweghova díla se opět setkávájí s dobře známou, melancholicky laděnou groteskou, tentokrát o přátelství, osudových láskách, alkoholu, kráse i ošklivosti, ale především o smutku, který se s přibývajícími léty vkrádá do životů stárnoucích hrdinů.

jehlaspichlas
  2. 5. 2011, 19:21
Další průměrný román M. V. ne obsahově ale technicky podobným zpracováním románů Irvina
Welshe (Trainspotting, Porno). Dají se zde určit i některé role z Vybíjené a porna:
Tom - Nicky (Porno), Eva - Lauren, Skippy(s tím rozdílem, že nešňupe koks) - Šimon David Williams. Welsh napsal Porno v r. 2002, M. V. Vybíjenou v roce 2004.
ondrasek
  14. 3. 2015, 22:15
Vybíjená mi moc neučarovala. Jde o takový celkem nezajímavý průřez půlkou života pětice spolužáků.
Když jsem byl asi v polovině čtení, dozvěděl jsem se ze SJK o premiéře filmu a hereckém obsazení a v tu ránu u mě příběh ještě o půl hvězdy klesnul, já ty dva vocasy G-S nemusim.
LadysR2
  25. 1. 2013, 11:00
Moje nejoblíbenější od M.V. Tragikomický děj zde je dobře namíchaný koktejl, který si v budoucnu rád vypiju ještě jednou. Trochu mě mrzí, že tu čtu, že někoho kniha nudila. Vážně by mě zajímalo proč

---------------------

Koukám, že co čitatel, to diametrálně odlišný názor. Tak si taky přihodím. Já to čtu podruhé. Proč asi?
ribička
  14. 9. 2010, 21:42
Viewegha jsem měla ráda, protože uměl psát humorně o vážných věcech. Já vím, že nelze psát jenom humorně, ale ať raději nepíše nic, než takhle. Co to pro Boha bylo? Snad jen pokus o zajímavé vyprávění. O bandě trubek, které si buď nedopřávají, co by rády, nebo nevědí, co by rády. Je mi líto, ale to bylo pro mě tak nereálný, že by se to nemohlo přihodit ani v USA.
Raggen
  14. 11. 2011, 12:49
Nejspíš nikdy nebudu vieweghovským nadšencem a nebudu hltat všechny jeho knihy jako o život.. Po doporučení kamarádky s tím že "je to jeho vážně nejlepší kniha" jsem se pustila do čtení, které mě ničím moc nezaujalo a z kterého si toho po pravdě ani moc nepamatuju... Tak jestli je tahle nejlepší, jinou už číst nemusím...
karkulin1982
  9. 9. 2015, 17:50
I přes nepříliš kladné hodnocení se mi kniha líbila, a to všechny osudy spolužáků. Viewegh jako vždy nezklamal.
Halalí
  25. 6. 2010, 23:46
Viewegh není můj oblíbený autor, ale na pár jeho knih nedám dopustit, a sice na Vybijenou (kterou mi podepsal;), Báječná léta pod psa a tak trochu i Andělé všedního dne. Vybijená ale jdnoznačně vede.
Onyxia
  21. 7. 2011, 14:49
Tak tahle kniha se mi líbí od Viewegha asi nejvíc. Když si vybavím některé scény z knihy, ještě dnes mi zatrne. Veselé i smutné, tak jak to umí sám život...
MarieB
  27. 1. 2016, 10:06
Knihu jsem nedočetla, vadilo mi, že každá kapitola je o někom. Jak se k postavě autor vrátil, musela jsem si najít kapitolku kde se o postavě zmiňuje dříve, abych se v postavách vyznala. Nešlo mi se soustředit, takové to začtení se u mne neproběhlo.
Samantha
  18. 6. 2010, 14:06
Pro mě spolu s Anděly všedního dne nejlepší kniha od Viewegha. Tragikomické osudy jedné gymnazijní třídy, ve které nechybí recesista a bavič, ošklivka, kráska, ani třídní básník. Knížka, celkem přesně odhalující to, že každý máme nějaké tajemství, a že některá zdánlivě bezvýznamná školní traumata se vryjí opravdu, opravdu hluboko a zůstanou s námi po celý život.

---------------------

je mi 27 let a v roce 2010 v rijnu mi umrel byvaly spoluzak z gymplu. Prvni, co mi vytanulo na mysli byla veta z Vybijene "tak uz nam to zacalo". Bylo mi hrozne, divne, smutno, protoze to je presne ten prechod z dospivani do skutecne dospelosti, kdy se nejenom zenite, vdavate, mate deti, ale uz i zacinate umirat... Tahle kniha ma u me proste navzdycky 5 hvezdicek, finito!
claudel
  4. 12. 2010, 1:27
Vieweghova suvérenně nejzdařilejší kniha, kterou jsem si uchoval v srdci. Jednotlive postavy a jejich osudy mi častokrát vytanou na mysli v konkrétních životních situacích. A závěrečná pointa, teda alespoň pro mne, mi připadá neskutečně pravdivá, ostatně jako celá kniha.