Kubánská čítanka

Kubánská čítanka

Labyrint - 2006
ISBN: 80-86349-24-1

Labyrint (2006) 80-86349-24-1 324

Tato dvojjazyčná čítanka vám zprostředkuje výlet na sluncem prozářenou Kubu, jaký jste spolehlivě nezažili. Dozvíte se mj. jak to doopravdy bylo s hrdiny filmu "Jahody a čokoláda" (podle povídky Vlk, les a nový clověk od Senela Paze) a proč se Havana jmenuje Havana (Zoé Valdésová). Kniha představuje texty 12 polooficiálních, zakázaných i exilových autorů plus esej Carlose A. Aguilery Vzpoura nemocných. Obsah ARMANDO DE ARMAS: El regreso de Osvaldito el loco / Návrat Blázna Osvaldita ERNESTO PÉREZ CASTILLO: Una vaca menos, una vaca más / O jednu krávu víc nebo míň JORGE ALBERTO AGUIAR DÍAZ: Cielo sobre Havana / Nebe nad Havanou GUILLERMO CABRERA INFANTE: Una mujer que se ahoga / Tonoucí žena ZOÉ VALDÉSOVÁ: Habanaguana / Havanaguana SENEL PAZ: El lobo, el bosque y el hombre nuevo / Vlk, les a nový člověk ÁNGEL SANTIESTEBAN: Sur: latitud 13 / Jih: šířka 13 RENÉ ARIZA: El fantasma del puerco / Duch prasete PEDRO DE JESÚS LÓPEZ: El retrato / Portrét AIDA BAHROVÁ: Olor a limón / Vůně citronu JESÚS DAVID CURBELO: Humo / Dým CARLOS VICTORIA: Las sombras en la playa / Stíny na pláži Carlos A. Aguilera: Vzpoura nemocných (doslov) (Založil/a: grea)

Monika Rodriguez
  29. 2. 2016, 8:35
Sbírka příběhů od kubánských autorů prózy. Upřímně řečeno to je "mišmaš" všeho dohromady a místy mě to až odpuzovalo - násilí, drogy, sex - ale to je zkrátka Kuba. Těšila jsem se na "zprostředkování výletu na Kubu, jaký jsem ještě nezažila" :) - sem tam mě něco nadchlo, například původní názvy míst a popsání zdejšího života, ale z 90% nic co bych nevěděla. Kniha je na mě moc hrubá. Ale někoho třeba zaujme.