Katova dcera

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2912-6

Knižní klub (2011) 978-80-242-2912-6 360

Krátce po třicetileté válce je v bavorském městě Schongau vytažen z řeky umírající chlapec. Na rameni má vytetované znamení, což vzbuzuje podezření, že jde o dílo čarodějnice. Radní města obviní místní porodní bábu. Kat Jakob Kuisl, jenž z ní má pomocí mučicích nástrojů vynutit doznání, je však přesvědčený, že je stará žena nevinná. Společně s medikem Simonem a dcerou Magdalenou se rozhodnou vypátrat vraha. (Založil/a: Barborelka)

Alibero
  10. 6. 2012, 17:13
Nevím, nevím, ale čekala jsem od knihy víc. Buď mi neseděl styl, kterým je kniha napsaná nebo mě to spíše nudilo. A to mám knihy tohoto žánru strašně ráda..
RenataHopsinka
  5. 12. 2014, 19:07
Je to má první kniha od tohoto autora a musím říct, že se mi líbila. Napínavý příběh se zamotanou zápletkou. Kniha je velmi čtivá.
martheen
  1. 7. 2012, 20:17
Taktéž jsem od toho čekala víc. Přišlo mi to jako taková "napínavá pohádka"... Pokračování jsem nečetla a ani to neplánuju.
AgnesB
  24. 8. 2012, 14:32
Kniha se mi moc líbila.. dobře se to četlo... ještě že jsem se nenechala odradit hodnocením tady ;-) .. nevím... prostě se mi opravdu líbila... hned začnu druhý díl.. osobně doporučuju ke čtení.
Kimon
  12. 11. 2013, 7:40
Ano, ano, jde spíše o napínavý, vytrvale akční dobrodružný román zasazený do 17. století. Jako obvykle u podobných dobrodružných románů i v tomto případě mi připadá konec poněkud "utažený za vlasy" - stejně jako i v druhém volném pokračování (Katova dcera a černý mnich). Řekl bych Jakub Kuisl a medik Simon v rolích Jamese Bonda, neprůstřelného agenta 007.
Rebel
  15. 9. 2012, 11:46
Výborná historická detektivka.Opravdu mě velice potěšila a překvapila.Kniha je nejen napínavá, ale také se něco dovíme o životě lidí krátce po třicetileté válce.
karce
  4. 9. 2011, 12:15
Dobře napsaný historický thriller Katova dcera. Vychází ze života skutečného kata z města Schongau Jakoba Kuisla a jeho nejbližší rodiny. Autor podrobně zkoumal záznamy o jeho osobě a o době, kdy bavorský kat žil, a bohatě využívá skutečných historických událostí. Sám je potomkem popravčího klanu Kuislů.
Hanka Matušková
  13. 6. 2014, 9:11
kniha se mi líbila, určtiě si koupím i druhý díl. A i když konec knihy byl na tehdejší dobu trošku nereálný, byla jsem za něj ráda. děj je čtivý, a protože mám ráda historické romány, tato kniha byla opravdu něco jiného.