Bílý Mars

Bílý Mars Originální název: White Mars

Mladá fronta - 2003
ISBN: 80-204-1013-9

Mladá fronta (2003) 80-204-1013-9 384

Ve chvíli, kdy krach nadnárodní společnosti Eupacus rozpoutá totální kolaps pozemské ekonomiky, zůstane na Marsu pět tisíc vědců, techniků i obyčejných turistů, odříznutých od zbytku lidstva. Žádné vesmírné lodě s turisty a materiálem již nepřiletí, televize přestala vysílat, pozemské komunikační stanice jsou mimo provoz. Osazenstvo několika kopulí je na nehostinné planetě odkázáno jen samo na sebe a rozhodne se nejen bojovat o přežití, ale také se pokusit vybudovat lepší, spravedlivější společnost, v níž by katastrofy, jaká právě postihla Zemi, neměly místo. Vyprávění několika hlavních protagonistů nám přiblíží první hektické období utváření nové společnosti a seznámí nás s těžko pochopitelnými výzkumy skupiny vědců, pátrajících po prchavé skvrně Omega, základní stavebnice hmoty. A kromě toho všeho je tu Mars. Nehybná, mlčící planeta, která však promlouvá k těm, kdo jsou schopni ji uslyšet. (Založil/a: Tanmut)