V znamení hovna

Profil knihy je v jiném jazyce

V znamení hovna Originální název: V znamení hovna
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Slovart - 2008
ISBN: 978-80-8085-474-4

Slovart (2008) 978-80-8085-474-4 360

V znamení Hovna nie je román výrazný len názvom. Na slovenskej literárnej scéne spôsobí minimálne rozruch. Román tvoria paralelné príbehy troch protagonistov „z oboch strán smrti“. Jeden príbeh od narodenia rozpráva v prvej osobe samotný rozprávač, druhým „hrdinom“, ktorého osudy sledujeme, dostal od autora meno Nula. Nomen Omen platí doslova. Tretím protagonistom, ktorý sa vlastne nikdy nenarodil, je Hombre. Symbolické meno naznačuje aj jeho funkciu v románe. Hombreho matka išla na potrat, a tak sa jeho život skončil skôr ako sa začal. Svet spočiatku osamelo žijúceho „Človeka“ sa postupne zapĺňa tým, ako zo sveta živých (Nulu a rozprávača) navždy odchádzajú rôzne postavy. (Založil/a: mia.wallace)

Jaroslav Rumpli Jaroslav Rumpli
*1971

mia.wallace
  21. 6. 2011, 5:24
Jedna z mojich all time favourite kníh, čo je aj pre mňa samú ťažko uveriteľné, keďže autor je Slovák. Tým nechcem povedať, že slovenskí autori sú vo všeobecnosti zlí, väčšinou však ich diela nezapadajú do mojej osobnej definície "worth reading" kníh :)
Rumpli ma však prekvapil. Kniha ma zaujala predovšetkým netypickým názvom :) a preto som ju musela mať.
Nedokážem ju opísať ako tu, tak ani mojim známym, ktorí sa na ňu pýtajú, keď im ju odporučím.
Samej mi trvalo dosť dlhú dobu kým som ju prečítala, čo u mňa nie je zvyčajné. Keď som na chvíľu prestala čítať, čo i len na deň, nevedela som znova pokračovať, a preto som musela začat zas odzačiatku. Toto sa mi stalo asi trikrát :) Ale stále to za to.
Je to naozaj výborná kniha, jedna z mojich naj :)