Druhý ostrov doktora Moreaua

Druhý ostrov doktora Moreaua Originální název: Moreau's Other Island

Naše vojsko - 1984

Naše vojsko (1984) 160

Sabotáž letu raketoplánu přežije uprostřed světové války jen jeden člověk. Ocitá se na ostrově, který ovládá muž, jenž si říká Dr. Moreau. Je to místo plné nevýslovných hrůz a v sázce se ocitá budoucnost celé lidské rasy. (Založil/a: Tanmut)

Abigor
  23. 5. 2014, 11:31
Pěkný. Alegorie je jasná, sloh je nadmíru čtivý, čekal jsem to mnohem horší. Je to celkem krátký, stihl jsem to asi za 2 hodiny s přemýšlením. Vynikající nápad, skvělý styl a vybroušený zakončení si ***** rozhodně zaslouží!
Buřinka
  24. 11. 2016, 18:19
Tak tuto knížku jsem četla v revolučním roce 1989, kdy jsem navštěvovala 7. třídu ZŠ.
Ze čtyř ztroskotaných mužů přežije jediný a ten se dostane na záhadný ostrov, kde žijí lidé se zvířecí tváří... Což je takřka totožné jako předloha tohoto díla - Ostrov Dr. Moreaua. Domnívám se, že "podobný nevyzkoušený lék proti bolesti" ( z příběhu) užívaly i ženy, kterým se posléze narodily postižené děti... kniha je krátká, obsah zajímavý.
nečik
  24. 10. 2011, 11:22
Aldisse mám hodně rád. Tohle byla třetí kniha, kterou jsem od něj četl. Viděl jsem i film. Knihy jsou prostě z 99% lepší než film. A Druhý ostrov doktora Moreaua je toho jasným důkazem.
RedDuck
  23. 10. 2011, 9:00
Jak už lze podle názvu vyvodit, jedná se scifi inspirované slavným dílem Herberta George Wellse. A to je asi jeho největší slabinou, jedná se plus minus o to stejné až na to že je to postavené do doby Studené války a genetických experimentů. Musím říct že se mi tato útlá knižka přesto líbila tak že jsem si ji přečetl i podruhé.