Artur - 2015
ISBN: 978-80-7483-034-1

Artur (2015) 978-80-7483-034-1 96
Vyšehrad (2008) 978-80-7021-931-7 190

Sbírka francouzských lidových písní a básní z 15. až 18.století, které jsou přeloženy z originálu půvabnou a prostou formou, ale zachovávají si svůj styl původně zpívaných písní. Kniha je rozdělena na 2 části: Zpěvy sladké Francie, Nové zpěvy sladké Francie.
Básně: Tři princezny; Král Looys; Pozdrav milému; Král Renaud; Krásná Magdaléna; Pasačka vepřů; Prsteny; Krátká slámka; Král Dagobert; Děvče s pomeranči; Zdánlivě mrtvá; Otrávená markýza; Pochodeň lásky; Vězeň; Svatý Mikuláš; Zpovědník; Návrat námořníkův; Švarný tambor; Marion; Markytka; Studánka; Samostříl; Plavovláska; Tři námořníci; Malbruk; Deset děvčátek; Martin; Cestář; Pojď milá...; Kmotr Guilleri; Mathurina; Byla jednou loďka malá; Pernetta; Escrivetta; Krásná lazebnice; Renaud, vrah žen; Lombardská paní; Zachráněná ovce; Bílá laň; Jeptiška; Pomstěná sestra; Anglická svatba; Loď s obilím aneb Ošizená paní; Krásná loď; Na svatého Jana; Kaliba; Matěj Tuhý; Nedočkavá; Poustevníkova dcera; Bárka; Hodná žena; Slavíček; Bába; Sirotci; Robinet; Pijácká; Rybníček; Formanova žena; Necita; Zrazená; Straka; Pastýřka; Píseň pro nevěstu; Dřeváčky; Bojácná; Dezertér; Bubeník (Založil/a: Justýna:3)

CarolineS
  19. 8. 2015, 15:06
Sbírka převážně ústní lidové francouzské slovesnosti. Neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Přikládám to ale překladu, vždyť ani naše česká ÚLS by ve francouzštině nebyla kdovíjaký zázrak. Za mě tedy průměrných 50-60%.