Struktura vesmíru

Podtitul: Čas, prostor a povaha reality

Originální název: Fabric of the cosmos

Paseka - 2012
ISBN: 978-80-7432-229-7

Paseka (2012) 978-80-7432-229-7 488
Paseka (2006) 80-7185-720-3 488

Ve své nejnovější knize odhaluje jeden z předních světových teoretiků strun a autor mimořádně úspěšné knihy Elegantní vesmír základní předivo vesmíru. Představuje vesmír – od Newtonovy absolutní říše přes Einsteinovo spojení prostoru s časem k dnešním převratným objevům – a ukazuje, že ten náš je jen jedním z mnoha vesmírných ostrovů plovoucích v ohromném mnohorozměrném prostoru. Setkáváme se v něm s výstředním světem kvant, jehož čas a prostor jsou zmítány neklidem kvantové neurčitosti. Greenova kniha ukazuje paradoxní povahu času, jenž podle fyzikálních zákonů nemusí nutně plynout jedním konkrétním směrem, i to, že dráždivý svět strun a M-teorie nám nakonec může poskytnout teorii všeho. (Založil/a: mishul)

mishul
  21. 6. 2011, 17:22
Jedna z nejlepších knih o vesmíru co jsem zatím četla. I ty složitější fyzikální a vesmírné mechanismy jsou tu popsány tak, aby je člověk neznalý problematiky bez problémů pochopil. Doporučuji všem :)