Ježíš pro moderního člověka
Originální název: Ježíš pro moderního člověka
Poprvé vydáno celosvětově: 1972

Akropolis - 2003
ISBN: 80-7304-033-6

Akropolis (2003) 80-7304-033-6 292
Orbis (1990) 80-235-0086-4 230

Je pomalu již v Čechách ustáleným paradoxem, že věci ve světě známé a úspěšné, jsou zde opomenuty či určeny výlučnému publiku. Nejinak je tomu se základní Machovcovou prací Ježíšem. Ve světě tato kniha vyšla bezmála ve 20 vydáních, kromě světových jazyků např. také japonsky. U nás vyšla v poněkud nešťastné ediční podobě jen jednou, těsně po listopadu 1989. Přitom jde o pronikavou analýzu možností, jež Ježíšovo – bez ohledu na božskou podstatu či absurdně náboženskou dogmatičnost – poselství skýtá. „Nadávali mi za ni všichni: katolíci, že jsem strašný ateista a neznaboh, ale i ateisti, jak to filozof vychází vstříc církvi a náboženství?!,“ komentuje osudy knihy autor, „Ale vnímavý čtenář si cestu k Ježíšovi zkrátka vždy najde,“ dodává. Kniha je charakteristická Machovcovým aktivním přístupem k dějinám, filozofii a praktickému dnešku. Druhé české vydání vychází v řadě Machovcových knížek. (Založil/a: Luremaster)

Amanita
  6. 4. 2016, 12:19
Jedná se o poměrně zajímavé dílo, název ale z pohledu dnešního sociálně - politického ladění společnosti neodpovídá obsahu.