Originální název: Melancholické procházky

Melantrich (1941)
(Založil/a: inhalium)

Peetuliska
  23. 10. 2015, 20:30
Melancholické procházky se mnou strávily krásný večer, kdy jsem se procházela po roce, ročních obdobích, lidském věku, městě, vesnici. Neskutečně krásné verše, které ve vás probouzí melancholii po všem, co zrovna nemáte. Strašně se mi líbilo to hraní si básníka s vámi, ten okamžik, kdy se vám přiblíží a vy si říkáte jo, to přesně chápu a ve vteřině plesk a je to pryč a vy se snažíte se mu opět přiblížit. Mé seznámení s Ivanem Blatným rozhodně nebude poslední.
inhalium
  21. 6. 2011, 23:08
Oldřich Mikulášek se o Blatného verších vyjádřil jako o cukrárně. Aťsi. Pro mě je tento často opomíjený básník, český básník, jeden z nejvýznačnějších, a to nejen proto, že náleží do velmi plodné éry literárních skupin jako třeba skupina 42. Jeho Melancholické procházky jsou důkazem jeho talentu, který se v pozdějších sbírkách navzdory krutému osudu básníka rozvíjel.