Originální název: Hothouse

ISBN: 978-80-7193-229-1

Laser-books (2007) 978-80-7193-229-1 280
Laser-books (1998) 80-7193-040-7 261
Laser-books (1992) 80-85601-34-6 214

Vydejme se spolu s chlapcem Grenem a dívkou Yattmur na podivuhodnou cestu za odkrytím dávných událostí, při nichž lidstvo ztratilo svou nadřazenost. A poznejme přitom svět, v němž je člověk tím takřka nejubožejším tvorem neustále bojujícím o pouhé přežití... (Založil/a: Tanmut)

jehlaspichlas
  2. 5. 2011, 19:30
Zajímavá postkatastrofická budouct, kdy se člověk stává trpěným hmyzem rostlin, kteří
ovládly celou planetu Zemi... viz se dočtete v aldissově knize.
HELLBOY-DB
  25. 5. 2014, 21:35
Země budoucnosti se zmutovanými zvířaty i rostlinami, kdy se poslední zbytky lidí snaží přežít v této nehostinné zemi, má hodně poutavý a dobrodružný děj, v kterém jedna zajímavá lokace střídá druhou. Přestože děj dokáže zaujmout i pobavit má jednu malou vadu na kráse a tou zůstává skupinka bruňo-břichů, která se objevila zhruba v polovině a vnášela do příběhu svou blbostí trochu odlehčení. Pak ale začali příběh kazit a kdyby je autor v rozumné době zase odklidil ze scény, tak by knihu neminul plný počet. ===80%
Lúthien Celebrindal
  30. 12. 2015, 21:33
Tuhle knížku nemůžu hodnotit, protože jsem jí nedočetla. Myšlenka byla sice velmi originální a zajímavá, ale v průběhu čtení mě to čím dál tím víc nudilo.
k0dl
  7. 5. 2011, 19:50
Zajímavá vize Země za několik milionů (nebo miliard) let. Knize chybí tak říkajíc "šťáva", ale na druhou stranu jsem byl obohacen nesmírným množstvím nových tvorů-rostlin.