Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Paměti

68%
3 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Paměti
 Všechny obaly
Paměti
 Všechny obaly
Originální název: Histoire de ma vie

Nejnovější vydání:
XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-75-0
Počet stránek: 232
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2007) 978-80-87021-75-0 232

Giacomo Casanova, jeden z nejzajímavějších mužů 18. století, sepsal své Paměti v Duchcově, kam se ke stáru uchýlil jako knihovník hraběte Valdštejna. Zde také 4. června 1798 zemřel. Podle literárních historiků patří Paměti mezi nejhodnotnější díla, která tento vzdělaný a sečtělý muž vytvořil.
Zkrácená a lehce upravená verze Casanovových příběhů v podání Hany Primusové je velmi čtivým a živým vyprávěním, které si navíc zachovalo výrazné rysy původního textu. Seznamuje čtenáře s dobovým pohledem na svět, zachycuje morální a hospodářský stav společnosti i každodenní život lidí z různých společenských vrstev. Casanova se v knize představuje nejen jako známý svůdce a protagonista erotických dobrodružství, ale i jako myslitel a vtipný glosátor. Jeho ironie je o to sympatičtější, že ji dokáže namířit rovněž proti sobě. Čtenář, s nímž Casanova udržuje kontakt po celou dobu vyprávění, ať už pomocí přímých oslovení, nebo jen vhodně zvolených narážek, provází hrdinu téměř celým jeho životním příběhem.

Kniha začíná v době, kdy se devítiletý Giacomo vydává do Padovy, aby zde zahájil svá studia. Sledujeme pak jeho profesní dráhu, kdy si Casanova vyzkouší povolání duchovního, vojáka a dokonce i lékaře. Jsme také svědky jeho putování po Itálii i cesty do Cařihradu a na ostrov Korfu. (Založil/a: Neschtvi)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 1. 2015, 8:24
Casanova byl pravým renesančním člověkem. Byl též skvělým vypravěčem ve společnosti a je dobrým průvodcem v popisování života doby, tak odlišné od naší. Pro nás je třeba nepředstavitelná skutečnost cestovat do Říma 4 dni dostavníkem a každou noc přespávat na jedné posteli s cestujícími dostavníku. Casanova toho samozřejmě využil k milostnému dobrodružství.
Introvert
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 11. 2016, 19:41
Popravdě, styl vyprávění Casanovova životního osudu mi moc nesedl. Kdyby se nejednalo o autobiografii, ale o vyfabulovaný příběh, asi bych hodnotila ještě o trochu hůře. Ale má to být popis jednoho ne právě klidného života... Nu dobře tedy...