Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha

96%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha
 Všechny obaly
Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Tod in Prag

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Prostor - 2015
ISBN: 978-80-7260-315-2
Počet stránek: 248
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Prostor (2015) 978-80-7260-315-2 248
Vitalis (2004) 80-7253-141-7 284

H. G. Haasis vzbudil rozruch se svou biografií Hitlerova atetntátníka Georga Elsera. Nyní vypráví příběh násilné smrti Reinharda Heydricha, architekta "konečného řešení".

Dne 27. května 1942 byl Heydrich zasažen v Praze na otevřené ulici ručním granátem - o osm dnů pozdějí podlehl svým zraněním. Mnohé podrobnosti z pozadí této vraždy tyrana jsou dodnes málo známé. Haasis vytváří psychogram "blonďatého kata" Heydricha a sleduje stopy atentátníků: malé skupiny odbojářů vyslaných z Anglie, kteří za svůj čin zaplatili životem.

Kdo byli ti atentátníci, kým byli pověřeni, jak jejich akce v podrobnostech probíhala, jaké měla následky? To vše je tématem této napínavé knihy, ve které strhujícím způsobem ožívá významná kapitola evropských dějin. (Založil/a: knihomlok)

(více)  
H. G. Haasis H. G. Haasis
*??.??.1942


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

mosem
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 11. 2015, 15:42
Knih, které se zabývají atentátem na Reinharda Heydricha je na našem trhu hodně. Těch, které napsali němečtí autoři však mnoho nenajdeme. Kniha, kterou napsal německý historik a spisovatel Haasis poskytuje nové, jiné úhly pohledu jak na osobnost Heidricha, ale především na fungování československého odboje, jak na domácím území, tak i v exilu. Tyto pohledy jsou poněkud odlišné od mnohdy těch zjednodušených, černobílých pohledů, s jakými jsme se mohli setkávat dlouhá léta. Ano - Heydrich je nesporně zločinec a vrah, ale není zbabělec. Prezident Beneš si je vědom toho, co nastane po akci parašutistů - ale jeho potřeba, či snad touha, po zlepšení vlastní politické pozice je silnější. Angličané podceňují německé tajné služby, naši zpravodajci vysílají na území Protektorátu výsadkáře připravené jen do té míry, aby byli schopni provést svůj úkol - aniž by byla připravena jejich vlastní záchrana. Kniha to není odborná, a mnohé názory je možno považovat na subjektivní a sporné. Je to ale kniha, která může vést dál v poznávání dějinných kontextů před i po atentátu. V tom je její nesporná cena.