Neúprosný

Neúprosný

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2242-2

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2242-2 264

Strhující román známého britského autora John Meron je šťastně ženatý otec dvou dětí, který se nikdy neocitá v potížích. Když zvedne telefon, uslyší něco, co změní jeho život navždy: jeho přítel Jack Calley, vysoce postavený právník v City, křičí ze sluchátka o pomoc – a pak ho zabijí. Poslední slova, která stihne před smrtí vyslovit, jsou první dvě řádky Meronovy adresy. Vyděšený Meron popadne děti a vyběhne ven. Právě včas, neboť za pár minut zabrzdí před domem auto a z něj vyskočí tři muži a začnou ho hledat. Ale proč? Pak se ztratí jeho žena, v její kanceláři je nalezeno tělo neznámé oběti, policie ho začne stíhat pro vraždu – a z jeho života se stává peklo. (Založil/a: mix2x)

zdeno_bla
  3. 1. 2013, 18:38
Na tuhle knížku jsem narazil náhodou v knihkupectví a zaujala mě, jako klasicky, popiskem. Neměl jsem totiž ani potuchu, kdo je Simon K., ani žádnou o jeho dílu. Chyba! Náramně čtivá knížka, která do sebe zažere čtenáře na všechny tři dny, v nichž se odehrává děj. A v tom tkví právě kouzlo této knížky. Příběh v rámci tří dnů, ale i tak máte pocit, že se s postavou sžíváte stránku od stránky víc a víc. Doporučuji všem, napětí a originální děj, u mě za pět!