Brouk v mraveništi

ISBN: 80-7254-583-3

Triton (2005) 80-7254-583-3 228
Lidové nakladatelství (1989)
Lidové nakladatelství (1982) 26-014-82 176

Maxim Krammerer je pověřen Admirálem, aby vypátral progresora, který se neohlásil při vstupu na Zemi. Jde o úkol nejvyšší priority a nejpřísnějšího utajení. Při pročítání rukou psaných dokumentů zjišťuje Maxim, že případ je mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Proč takové utajení? A co všechno Admirál neřekl? (Založil/a: Tanmut)

G8
  23. 12. 2013, 21:58
Solidní atmosféra a poměrně kvalitní build-up, ale tady tomu ten minimalismus v závěru spíš uškodil.
Ravi
  25. 5. 2016, 19:26
Dobře vystavěná sci-fi detektivka s hromadou otázek, které se postupně odkrývají. Kniha je psána z pohledu tajného agenta nahánějícího průzkumníka cizích planet, jež má tajemství, o kterém sám nic moc neví. Přišlo mi, že kniha je nedotažená, chyběl mi konec u linky s hlavákem. Kniha určitě stojí za přečtení, je to zkrátka jiný svět sci-fi, než který nabízí západní literatura. Je vidět, že autor se velmi dobře orientuje na poli tajných vládních organizací a jejich strategii.