Báječná léta s Klausem

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Petrov - 2002
ISBN: 80-7227-123-7

Petrov (2002) 80-7227-123-7 214

Přesně deset let po vydání jednoho z nejúspěšnějších českých románů poslední doby, Báječných let pod psa, přichází Michal Viewegh s jeho volným pokračováním. Podle autorových slov jde i tentokrát o "lehce autobiografickou melancholickou grotesku", v níž se znovu setkáme s příslušníky Kvidovy poněkud neobyčejné rodiny - a nově i se samotným Václavem Klausem...

Alaglesia
  24. 4. 2014, 19:48
Volné pokračování knihy Báječná léta pod psa mě pobavilo a řadím to mezi lepší autorovy výtvory. Opět mě pobavili historky o této neobvyklé rodince. Kousky Marca a Pava byly k popukání. Také se mi líbil střídavý styl vyprávění - Kvido vypravěč, deník Aničky, vyprávění formou divadelní hry. Určitě doporučuju a uvažuji, že tenhle titul zařadím i do své knihovny.
karkulin1982
  22. 12. 2015, 11:19
Tak tahle knížka od autora mě opravdu moc nezaujala, bylo v ní vše, co člověk 100x slyšel a četl jinde, stejně tak příběh samotný nebyl tak poutavý jako Báječná léta pod psa, kdy děj měl spád. Tady jsem se jen nemohla dočkat, až bude konec a ať se s hrdiny stane co chce.
candlessinka
  10. 8. 2016, 17:50
Skvělá letní oddychovka: Kvido jakožto třicátník na scestí... ztráta (iluzí) první lásky, možnosti a výdobytky svobodné doby, slepá víra v politiky na "naší" straně, liberální výchova a vášeň jménem grilování.