Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je Originální název: Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Bookman - 2005
ISBN: 80-903455-4-9

Bookman (2005) 80-903455-4-9 171

Marcelka je vosa, nemá křidélka a létá invalidním letadélkem. Jarun a Marun jsou komáři, křidélka mají a dělají do techniky. Jednoho dne to dají dohromady a spadnou do dobrodružství, při nichž se dech tají a bránice se třese. Hravé vyprávění v jedenácti kapitolách, s šestačtyřiceti celostránkovými obrázky Jakuba Zicha, pro čtenáře od pěti do sta. (Založil/a: bestak)

bestak
  24. 6. 2011, 21:25
Jednoduchý, zábavný a velmi lehkým a jednoduchým jazykem psaný příběh. Není to jen obyčejná knížka pro děti, naopak - dle mého soudu v ní najdou zalíbení i starší, hlavně díky dvojsmyslným pasážím. Nejlepší je, když vám tuto knihu někdo předčítá a mění hlasy Jaruna a Maruna :-). Je to knížka, kterou mám rád. Moje oblíbená pasáž:

"Hele, my bysme s bráchou zase potřebovali vědět, kdes vzala ten fernet, že jo, brácho."
"No jo, a kde máš křídla."
(...)
Vtom někde nedaleko došlo k explozi a Marcelka už měla jasno ve všem. Menší komár potřetí prohodil, to je bomba, a Marcelka se dala do vysvětlování.