Žena v kleci

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-662-4

Host (2012) 978-80-7294-662-4 408
Host (2011) 978-80-7294-510-8 408

Komisař Karel Mork je po traumatické události při práci přeložen do oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky, která před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, o kterých si myslel, že jsou dávno ztracené. Čím víc Mork proniká do případu, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena stále ještě žije, uvězněná a týraná na neznámém místě.....? (Založil/a: Barborelka)

vladislaus
  10. 2. 2014, 18:08
Mě teda nepřišlo humorné pojetí detektivky citlivé k utrpení oběti. Komisař Mork se na začátku v práci zrovna nepřetrhl a jeho přístup k případu byl dost amatérský. Ještě, že měl Asada.
Introvert
  23. 3. 2014, 15:56
Pro mne je Žena v kleci naprosto fantastická detektivka. Má spád, děj, dvojice vyšetřovatelů nemá chybu. Závěr vygradoval na maximum - moc jsem si čtení užila.
Kniha jakoby byla určena pro toho, kdo se alespoň občas rád podívá na některý díl z cyklu ,,Odložené případy". Opravdu doporučuji.
janeicka
  28. 1. 2014, 12:04
Zajímavá a svižná detektivka, dobré rozdělení na části týkající se jak vyšetřování, tak samotné oběti. Občas i trocha toho humorného odlehčení v rámci vyšetřující dvojice, která mi přišla hodně sympatická. Samozřejmě jsem taky záhy poznala, o co vlastně jde, ale tím víc jsem si užívala vyšetřování, kdy že na to hoši už konečně taky přijdou :-D
s-reader
  28. 3. 2014, 13:54
Od začátku dost průhledné, jinak typické severské krimi, v němž chce autor čtenáře šokovat drastickými podrobnostmi. Oddychovka bez velkých ambicí vybočit z řady.
Rames
  28. 7. 2014, 8:27
Hodně čtivý, napínavý příběh, postava detektiva, jak je na severu zvykem, není žádný "Lumen" a do pracovitosti a hrdinství má hodně daleko. Autor se vyhnul složitým popiskům a technickým návodům a věnoval se pouze příběhu, proto ode mě tak vysoké hodnocení.
VerenaLord
  23. 1. 2016, 12:18
Žena v kleci pro mě je novou krví v severských detektivkách, netvrdím, že se pro mě stane kultem, ale rozhodně se jedná o kvalitní čtivo na dlouhé večery i dny. Je sice pravdou, že je to obdoba Holeovek, ale pořád to není jejich kopie.
illy
  18. 5. 2012, 11:09
V rámci módní severské vlny se jedná rozhodně o nadprůměrnou knihu. Sem tam vykouzlí i pousmání a děj ke konci solidně graduje. Škoda jen že jsem od začátku tušil....
jaryj07
  8. 8. 2016, 10:41
Tak tohle nebyla taková pecka, jakou jsem čekal a díky ostatním komentářům toto přesvědčení získal. Nesdílím tedy nadšení, kteří tu někteří čtenáři mají. Je to pohodovka na oddechnutí, ale nic překvapujícího by jste neměly očekávat. Zkusím rozhodně i další díl, ale jsem přesvědčen, že to lepší nebude. Proto lehčí nadprůměr. Od poloviny knihy už vlastně víte, kdo bude nejspíš viníkem, jen čekáte, jakým způsobem se vyšetřovatelé k rozzuzlení dostanou. Oceňuji na druhou stranu dvě linky příběhu a svižnou čitelnost.
Scathach
  1. 1. 2015, 0:57
Knížka me zaujala už z toho důvodu, že je v naší městské knihovně. :D A dokonce i další díly série. Zezačátku jsem na ni neměla moc času, ale... jakmile jsem se po chvilách dostala kousek od začátku knížky, vtáhlo mě to a já se nemohla dočkat, kdy si zase odpočinu u čtení a budu sledovat detektivní případ o Merete Lyngaardové. Některé věci byly dost drsné, ale dvojice Carl a Asad byli vždy příjemným odlehčením jako třeba v případě "postdramatického stresu". :D Knihu jsem si opravdu užila a těším se na další díly ze série. :)
Eidalon
  27. 3. 2014, 12:08
Žena v kleci je Olsenovým prvním dílkem ze série o kodaňském policejním oddělení Q a zatím napsal vedle Ženy v kleci další tři knihy (Žena v kleci – první kniha série, Zabijáci – druhá kniha série, Vzkaz v láhvi – třetí kniha série a Složka č. 64 – bude čtvrtou knihou série).

Shodou okolností jsem zatím vydané tři knihy v češtině (Složka č. 64 se chystá na rok 2013) četl (Vzkaz v láhvi, Žena v kleci, Zabijáci) v krátkém sledu za sebou, jen to pořadí mělo být trochu jiné a tak mohu srovnávat styl a pointy všech případů.

V románu Žena v kleci za poněkud zvláštních okolností teprve vzniká speciální oddělení Q a má vedle hlavního vyšetřovatele a vrchního komisaře Carla Mørcka i Asada, Carlova nedoceněného kolegu. Prostořeká Rose (se kterou se na oddělení setkáte později) se k malému speciánímu týmu oddělení Q přidá až v knize Zabijáci.

Komisař z oddělení vražd Carl Mørck prožije velmi traumatickou událost. Při vyšetřování je na místě činu zabit jeho kolega, další nejbližší spolupracovník postřelen tak, že ochrne na celém těle a sám Carl vyvázne jen s lehčím zraněním. Vše si klade za vinu, je v depresi, neumí vyjít s kolegy, ztrácí sociální cit, stává se pro své kolegy a nadřízené nepohodlným. Zároveň je ale skvělý vyšetřovatel a tak, když vznikne politický tlak na vytvoření celostátního policejního oddělení, které by se věnovalo starým nevyřešeným a odloženým případům (oddělení Q), jeho nadřízení umě využijí situace a Carla povýší na vrchního komisaře oddělení Q. Uklidí Mørcka do sklepení policejní budovy, přidělí Asada, později Rose a nechají vlastnímu osudu v záplavě nevyřešených případů . .

Carl přeřazení chápe jako povýšení z nutnosti (vyhodit ho dost dobře nemůžeme, a tak ho povýšíme) a na funkci zpočátku rezignuje. Ale Asad se jeví jako dobrý katalyzátor. Neustále dobře naladěný, iniciativní, skrývající neobjevené možnosti a tak trochu stále zahalen tajemstvím o svém původu, rodině a příchodu do země (Syřan, který požádal v Dánsku o azyl) nakonec probudí v Carlovi zájem o jeho první případ oddělení Q – záhadné zmizení mladé, krásné a chytré političky Merete Lynggaarrdové, od jehož zmizení, vyšetřování a následmém pozastavení vyšetřování, když se dostane do „mrtvého bodu“ uplynulo v době, kdy Carl případ znovu otevírá pět let.

Rozbíhá se příběh, který svojí skladbou a zaměřením je velmi podobný knize Vzkaz v láhvi, ale jelikož Žena v kleci byla napsána jako první, tak ve Vzkazu v láhvi Olsen tak trochu „vykrádá sám sebe“. Je ale pravdou, že Žena v kleci nemá tak dobře propracovaný příběh a sofistikovaného pachatele, zde je vidět Olsenův „vývoj“.

Román začíná prologem, ze kterého se čtenář dozví, že někde je vězněna a to za dost krutých podmínek mladá žena, která nechápe kdo a proč ji vězní. Pak kniha pokračuje popisováním okolností vzniku oddělení Q a Carlovu zlost na postupy na něm uplatňované. Nic nepomáhá ani jeho platonické dvoření se Lis a posléze nové psycholožce Moně Ibsenové.

Postupně příběh nabírá gradaci (i zde je velmi silná podobnost s knihou Vzkaz v láhvi), kde se děj odehrává ve dvou rovinách a dvou časových úsecích. Tou první je osud mladé političky Merete a časové rozpětí od roku 2002 – 2007. Tou druhou je vyšetřování jejího případu Carlem, které se rozbíhá počátkem roku 2007.

Merete je násilně odtržena ze svého života, od svého postiženého bratra o kterého se stará, a vězněna za nelidských podmínek v přetlakové betonové komoře, ze které není úniku a kde je plně v moci svých věznitelů. Příběh se rozvíjí v jednotlivých vstupech, ve kterých Merete posléze začíná chápat, proč je vězněna a co to všechno znamená. V poslední fázi svého pětiletého věznění poznává své věznitele a dozvídá se termín své smrti. Celou dobu se snaží udržet si jasnou mysl a mít alespoň část vývoje svého věznění pod kontrolou – přetlaková komora neumožňuje uniknout ven, ale ani se dostat lehce a rychle dovnitř.

Carl v celkem jasném případu, který byl pozastaven, když se vyšetřovatelé v roce 2002 již nedostali nikam dále a všechny stopy skončily neúspěšným prověřením, postupně nachází trhlinky, později trhliny a nakonec se mu celý příběh poskládá v ucelený obraz.

A Olsen jako skvělý režisér obě dvě dějové linie postupně spojuje do stejného časového úseku – Merete zná termín své smrti, který se den po dni blíží a Carl se den po dni blíží k pachatelům, aniž by časové okolnosti Meretiny smrti věděl dopředu.

Stihne se dobrat k cíli dříve, než termín smrti Merete vyprší? To se dočtete a dozvíte až v závěru románu, který na svém konci opravdu graduje a nenechá vás v klidu knihu odložit. Zároveň se dozvíte mnoho o nenávisti a osudovosti, kdy zcela nevinná situace zapříčiní tragédii, která poznamená mnoho aktérů na celý život a dožene je až k činům, které jsou předmětem Carlova vyšetřování.

Myslím, že se jedná o dobrou detektivní zábavu, román je o něco „slabší“ než Vzkaz v láhvi, ale opravdu jen o něco, dal –li jsem Vzkazu v láhvi čtyři hvězdičky, pak Žena v kleci jsou 3,5 hvězdičky, ale sluší ji i ty čtyři, které nakonec dávám.
scajo
  28. 1. 2016, 14:31
První případ Oddělení Q je za mnou a už teď vím, že díky obrovskému potenciálu obou hlavních postav budu číst i další. Olsen jasně ukázal, že krimi žánr je mu vlastní a s přehledem naservíroval poměrně komplikovaný příběh, aniž by sklouznul k překombinovanosti, která obdobné knihy často podkopává. Jednotlivé střípky do sebe hladce zapadají a napětí se stupňuje až do samého konce, přestože pointa lze uhádnout už v půlce. Navíc oceňuji, že přes poměrně drsné téma se autor nikdy neuchýlil k samoúčelně drastickým popisům. To nejbrutálnější je vždy jen naznačené a je pouze na čtenáři, kam až nechá svou představivost zajít. Výsledkem je další perla severské krimi vlny, která se nesnaží zaujmout brutalitami nebo šokující pointou, ale chytrým příběhem, podaným mimořádně čtivou formou. Zkrátka příslib velmi zajímavé knižní série.
Lucianna
  6. 7. 2015, 19:14
Ze začátku mě Žena v kleci nějak moc nenadchla. Nemohla jsem ji přijít na chuť a nesoustředila jsem se na děj, ale přemýšlela jsem třeba o tom, co bych si dala k večeři, a tak jsem musela něco číst 2x až 3x, abych věděla, o čem mluví nebo co vůbec dělají. O 3 dny a 52 stránek později mě to fakt nebavilo a měla jsem chuť tu knihu zavřít. Ještě štěstí, že jsem to neudělala. Ano, ze začátku pro mě byla nudná a do čtení jsem se nutila, ale překousla jsem to. Přišel pro mě zlom někde u 10-té kapitoly. (těžko říct, protože to nebylo kapitolované, ale byl tam nepsaný rok. Pro mě to bylo docela těžké, protože mám doma nouzi o záložky a měla jsem všechny u knihy, které čtu!). Nezavřela jsem to jenom díky Asadovy. Ta postava pro mě měla hodně velký význam. Ke konci. I když toho přetrpěl hodně, tak se usmíval a byl pozitivní. Carl jakožto vyšetřovatel mě hodně zklamal. Ze začátku. Ano, chápu, že cítil vinu za to, co se stalo parťákum, ale místy to bylo přehnané, jakou sebelítost k sobě cítil. Když na scénu přistoupila krásna psychložka, které Carl propadl, tak jsem si řekla: Bože, žádná láska. Nesnáším, když se do detektivek připlete nějaká žena a on místo aby vyšetřoval, tak myslí na to, že ji někam pozve nebo jak ji dostane. No, díky bohu se to naštěstí nestalo. Merete mi bylo strašně líto. Protrpěla si za něco, za co nemohla. Trpěla už jen pohledem na svého bratra a to by pro mě byl dostatečný trest. No, bylo už ze začátku jasné, kdo za tím je, ale vážně mě překvapil důvod a kdo ve skutečnosti je. Nestáva se mi často u detektivek, že bych jim propadla, nebo že bych nepoznala vraha. Za mě je to výborna detektivka a s chutí se vrhnu do dalšího dílu! :-)
orisi
  17. 1. 2014, 12:52
Dobře napsaná detektivka. Skvěle se čte , děj má spád a velmi dobré tempo . Pomocník Asad je výborná postava skvěle vykreslená. Napětí do poslední stránky. Nechápu čtenáře co porovnávají s ostatními příběhy ..... nechci se nikoho dotknout ..... takoví čtenář je podle mého jen málo kdy uspokojen .... jen porovnává a hledá chyby . Raději se vypnu , a užívám si čtení. Pokud to není velké fiasko .... užívám si .....
Ramirez85
  20. 1. 2015, 12:47
Seveřani prostě umí a už nesejde na tom, jestli se jmenujete Larsson, Nesbo, Kepler anebo Olsen, jehož Žena v kleci, to je tedy řádné psycho. Ovšem Olsen (narozdíl třeba od takového Larssona) na to jde dobře, protože mezi tím vším šílenstvím mučené političky Merette, sice jinak, ale i mučeného detektiva Carla je tu postava jeho "kolegy" Asada, který tento jinak vyloženě mrazivý thriller trefně odlehčuje. Pokud nemáte empatii na úrovni patníku u silnice, budete u čtení Ženy v kleci docela trpět, ovšem kromě toho vás strhne skvělý příběh a ještě lepší postavy. Ovšem doporučil bych to spíše jen silnějším povahám.
HELLBOY-DB
  5. 12. 2015, 21:48
Příběhová linie z minulosti, která hned na prvních stránkách představí vymakané uvěznění oběti, byla tím, co úvodu dodávalo šťávu. Postupně se k tahounům příběhu, kromě samotného vyšetřování přidaly i postavy, kde excelovala hlavně postava detektiva a o moc pozadu nezůstal ani jeho pomocník. A tak je jen škoda, že vytvořením těchto dvou linií autor hodně dlouho před koncem vyzradil závěr a tak mě poslední čtvrtina už tolik netáhla, protože jen rozváděla dávno známé. ===80%
chrispe
  24. 11. 2013, 15:30
Čtivá kniha, přesto mám pocit, že nijak nevybočuje z průměru. U zápletky jsem čekala, že mi trochu vyrazí dech (možná jsem neměla očekávat, že ano), ale nestalo se. Komisaře Carla Mørcka jsem si oblíbila, stejně tak trochu tajemného Asada. Celkově se mi zdálo, že je v příběhu až moc postav, které nemají velkého využití (a ty jména se tak těžko pamatují), ale je mi zároveň jasné, že budou důležité v dalších knihách a příbězích z oddělení Q. Určitě se ještě do nějakého případu začtu. :-)
VenDulin85
  13. 4. 2014, 16:34
Ze začátku jsem zápletkou nebyla příliš nadšená, ale zhruba okolo padesáté stránky jsem se do toho konečně zakousla a druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah, protože se nedalo jinak. Máme zde dvě výrazné osobnosti- policejního komisaře Carla, který je po přestřelce přeřazen na nové oddělení, aby byl dále od svých kolegů, se kterými nevychází, a mladou političku Merette, která se za záhadných okolností ztratila a je považována za mrtvou.
Právě její případ si Carl se svým novým pomocníkem Asadem vyberou jako první pro vyšetřování neuzavřených případů a začínají pomalu objevovat nové okolnosti. Merette je již zatím pět let uvězněná v místnosti, ze které není úniku a má za úkol přemýšlet, proč se k ní její únosci chovají jako zvířeti v kleci.
Když odbočím od detektivní zápletky, tak mě hodně šokoval strohý popis jejího utrpení a v závěru jsem cítila i fyzickou nevolnost, což už se mi u čtení dlouho nestalo.
venison
  21. 1. 2014, 14:07
Příjemná detektivka, která výjimečně zachycuje děj jak z pohledu vyšetřovatele, tak z pohledu oběti.. Jediným vadítkem je, že je od začátku jasné o co tam celou dobu je, takže je čtenář ochuzen o překvápko.. Ale možná proto je i knížka děsivější..
DanielOsbourne
  13. 4. 2014, 16:46
Vyprávění příběhu ze dvou různých pohledů mě bavilo. Komisaři z oddělení Q jsou skvěle sehraní a vtipní tím správným způsobem. Není to to co jsem čekal, ale kniha určitě nezklamala.
Samael
  28. 5. 2016, 7:24
Velice slušná detektivka se skvělým příběhem.Kbyby si Olsen odpustil některé zbytečné pasáže,tak bych dal 5 hvězd.Nejlepší je postava Asada,kterého jsem si hned oblíbil.
miiichalka
  12. 11. 2015, 11:53
Po nějaké době zase detektivka, která si mou pozornost udržela, nenudila mě a nějaké napětí se jí podařilo mi způsobit. Mám ráda knihy, v nichž hrdina není bezchybný nadpozemský a božský geroj, je prostě normální a dá se s ním identifikovat... Je fakt, že tady vyšetřování spíš táhl Asad, ale po všem, co se komisaři přihodilo předtím a při vší jeho rezignaci, by to byl přílišný obrat a překotný a nesmyslný vývoj charakteru postavy. Za mě super a doporučuji :)
Kebab Bursa
  27. 6. 2014, 18:21
Už jsem měl přečtený druhý díl série, tak proč nedat první. Líbila se mi takřka přímá linie příběhu. Přestože Carl má podobný genotyp jako Nesbův Harry Hole, má děj méně odboček a při větších pauzách ve čtení se čtenář tolik neztrácí. Detektivka mě držela v napětí až do konce, přestože bylo jasné, jak to skončí. I když ...
maurarita
  22. 7. 2016, 18:44
Neobyčejně úžasně a poutavý thriller o bezbranné ženě , která musí snášet utrpení jednoho pachatele , který nezná slitování .
kajas1993
  3. 9. 2014, 20:53
Moje první a rozhodně ne poslední severská detektivka. Kdybych neměla i jiné povinnosti, přečetla bych tuto knihu opravdu jedním dechem. Skvěle vykreslená psychologie postav, napětí až do poslední stránky.
dalimoni
  24. 7. 2012, 9:10
Naprosto skvěle propracovaný detektivní thriller. Autor pomalu nechá stupňovat napětí a čtenáře nutí číst co nejrychleji, aby se dočkal konce knihy. Místy docela vtipné dialogy, knihu doporučuji.
zarran
  2. 10. 2012, 11:17
Já zase budu souhlasit s hodnocením daisy miller, detektivka je to slušná, ale spíše průměrná, znám pár jiných severských s daleko lepší atmosférou i zápletkou... Propracovanost postav mě ale také bavila :-)
tomdra
  8. 1. 2013, 16:59
Skvělá dánská detektivka. Příběh policejního komisaře Morka a jeho tajemného pomocníka Asada mě moc bavil a knihu jsem měl rychle přečtenou.
hanci.hp
  26. 9. 2015, 16:37
První detektivka, kterou jsem přečetla (a celou!) :)! Z počátku jsem se ztrácela, nějak se mi nedařilo si dát vše dohromady, rozjezd byl zdlouhavý, ale nakonec to stálo za to :). Ale rozuzlení bylo dost očekávané.
Mara
  5. 6. 2013, 10:06
Další skvělý "severský" autor, jiný styl psaní, ale i tak mě tato kniha chytla. Postava komisaře Carla Morcka mně tak trošku připomíná Dr. House (svojí povahou). Jednoznačně tuto knihu doporučuji.
Arktos
  17. 5. 2016, 23:10
Skvěle zpracovaný příběh, který mi ve své podstatě připomínal Kroniku ohlášené smrti (od začátku víte, že jeden z hrdinů zemřel, ale stejně čtete dál a dál a doufáte, že to tak nakonec nebylo).
Co se postav týče tak Carl mě k srdci moc nepřirostl a celou knihu mě mnohem víc bavil Asad.
Susan94
  5. 9. 2015, 19:47
Rozhodně velmi čtivá, místy vtipná detektivka. Podle mého názoru je to ten typ knížky, kterou dokážete přečíst jedním dechem. Velmi mě zaujali pasáže s Merete, opravdu neuvěřitelné popsané pocity člověka uvězněného tak dlouhou dobu. Věřím že i další díly budou skvostně napsané.
koki.veru
  11. 5. 2015, 13:50
Moje první knížka od A.Olsena a už se těším na další. Opravdu napínavá detektivka, i když jsem průběžně začala přicházet na to, co se na konci stane a kdo za tím vším stojí. I přesto opravdu skvělá detektivka a velmi se mi líbil styl jakým je to psaný - že se vrací do minulosti a zase zpět do přítomnosti. Jednoznačně pět hvězdiček :)
mispulka s.
  24. 2. 2014, 18:37
Další skvela severska detektivka od které jsem se nemohla a nechtěla odtrhnout a urcite si prectu další .
Věra Zdražilová
  27. 1. 2016, 8:52
Rozhodně jedna z lepších severských detektivek. V dnešní době populárnosti severských spisovatelů musím říct, že autor zvolil trošku jiné pojetí, kdy se vrací k případům z minulosti, ale i tak je to propojeno se současností. Pokud máte rádi Jo Nesba apod., tak můžu jen doporučit.
Vaclav.Kostal
  12. 9. 2015, 20:38
Další kniha, která dokazuje že lidi ze severu asi fakt umí psát. Kniha se dělí na příběh z roku 2007 a příběh Merete Lynggaardové a přitom má "jen" 400 stran, takže vyšetřovaní jde v celku rychle. Jen mě nejvíce mrzelo, že se autor nekladl větší důraz na Meretinin život v kleci, o tom bych si přečetl klidně celou knížku.
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:59
První setkání s Jussi - Adler Olsenem. Musím říci, že setkání velmi pozitivní. Strhující, neobyčejně poutavý děj je napínavý až do úplněho konce.
citroon5
  27. 10. 2013, 19:50
Velmi čtivá knížka,od které se nelze odtrhnout.Akorát ty jejich jména a názvy :-S
Ale dá se na to zvyknout.
Příběh pěkně graduje a člověk musí pořád číst,protože to hltá a je zvědavý jak to bude dál.
Akorát na konci by to v reálu podle mně dopadlo přesně naopak.
Doporučuji všem ,co mají rádi napínavé čtení.
daisy miller
  12. 10. 2011, 21:04
Žena v kleci je další ze severských detektivek a přestože musím přiznat, že detektivní romány mám velice ráda, toto dílo J.A. Olsena bych zařadila spíše mezi průměrné. To samozřejmě ale nebrání tomu, aby si člověk ve chvíli volna vzal Ženu v kleci, ponořil se do pátrání spolu s Karlem Morkem, sledoval celekm zajímavou zápletku a vychutnal si až do poslední kapitoly napětí, které děj knihy přináší. Těm, kdo jste tuto knihu ještě nečetli, přeji příjemnou zábavu:-)
MysteryMan
  22. 6. 2014, 23:46
Jo, dobrý. A protože jsem to přečetl rychle, tak mě to zaujalo. Asi nejsem takovej Sherlock jako vy ostatní, abych od začátku věděl, kdo je zlej, ale to nevadí. Možná je mi jedno, jestli se jedná o severskou nebo neseverskou krimi. Tady měl příběh spád, občas humor, kterému jsem se i já zasmál. Jo, Dánsko a jeho sociální problémy...
Woolsey
  6. 10. 2016, 18:18
Moje první přečtená kniha od pana Olsena. Podle hodnocení jsem čekal "něco víc". Jsem zvyklí na Joa Nesbøho a jeho styl psaní. Nicméně i styl psaní pana Olsena se mi líbí, je to něco jiného, jen si na to musím zvyknout.
ACDC
  11. 9. 2016, 10:21
Dobře napsaná detektivka, začátek trochu pomalejší spád, ale nakonec se kniha rozjede a knihu jsem dočetl s velikou chutí. Asad a Carl Morck tvoří zajímavou dvojici vyšetřovatelů.
sallydvor
  4. 9. 2016, 22:28
Hezká kniha. Začátek je vlažný, ale posledních 50 stránek je mazec :-). Obecně je kniha velmi čtivá. Začínám číst druhý díl.
Marcela S
  23. 6. 2016, 22:24
kvalitní čtení, neotřelé, inteligentní, zajímavá paralela ženy v kleci a ochrnutého policisty Hardyho
MIKE15
  3. 2. 2016, 14:01
Moje první detektivka, bál jsem se, že mě nebude bavit, ale opak byl pravdou. Velice čtivý text. Dvojice Carl a Asad mě bavila a tak se vrhnu brzy na Zabijáky :)
lukinott
  22. 2. 2015, 17:56
Žena v kleci je další výborná severská detektivka. Nevím jestli je to mojí detektivní dedukcí, nicméně jsem už zhruba od čtvrtiny knihy tušil, kdo bude hlavních padouchem a to je snad jediný slabý článek celé knihy.
Rabjohns
  24. 11. 2014, 10:34
Na knihu jsem se těšil a nezklamala, ústřední dvojce je opravdu výborná. Autor pěkně stupňuje tempo,poslední stránky se čtou jedním dechem.
kaaacik
  28. 8. 2014, 21:18
Moje druha severská detektivka a proste bomba ,ctivy napínavý příběh,krásné napsaný ...určitě si od Olsena přečtu všechny jeho knihy .Doporucuji ...
ack
  26. 8. 2014, 1:32
Příjemné nenáročné severské krimi, pomalejší rozjezd hezky kontrastuje s drastickými pasážemi o vězněné oběti. Můj první případ oddělení Q se zdál být po Nesbøvi trochu zklamáním, ale konec docela slušně vygradoval a z Carla a Asada se stala skvělá dvojka. Občas mi vadily některé humorné výrazy a hlášky hlavních dvou postav, které podle mě spíše ubíraly příběhu na vážnosti, otázkou je, jestli je to věc překladu nebo snad záměr autora (odlišit se od zmiňovaných severských hard-krimi?). Nicméně jěště jednomu odloženému případu určitě šanci dám...
Molja
  27. 3. 2014, 13:50
Před Ženou v kleci jsem četla Vzkaz v láhvi, takže jsem se až nyní propracovala ke vzniku oddělení Q. Detektivka je to super, a i přes děsivost Olsenových příběhů, se vždy najdou úsměvné pasáže (převážně komentáře Carla M. k různým životním situacím). Asad je úžasný. První díl trošku slabší (dost brzy se čtenář dobere toho, kdo Merete trýzní), tak jsem zvědavá na Zabijáky a Složku č.64)
katches
  18. 3. 2014, 23:17
Kniha rychle odsýpá. Musím říct, že Merete má tuhý kořínek... celý rok ti necháme pro změnu rozsvíceno... Líbilo se mi prolínání osudu oběti a vyšetřovatelů. Škoda jen, že šlo rychle poznat,kdo za tím vším stojí.