Zloděj temnoty

Zloděj temnoty

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-607-2

Domino (2011) 978-80-7303-607-2 432

Michael St. Pierre je všeobecně považován za nejlepšího zloděje na světě. Svou pověst potvrdil už několikrát, a pokaždé musel čelit obrovskému nebezpečí. Tentokrát však bude mít protivníka, s jakým se doposud nestřetl: zloděje, který se na rozdíl od Michaela neváhá uchýlit k brutálnímu násilí a jehož minulost je opředena děsivým tajemstvím. Střet dobra a zla nás zavede do londýnského podsvětí, amsterodamských kanálů, starověkých paláců v Istanbulu, do New Yorku i na vrcholky indických hor. Tam všude se odehrává rozhodující zápas mezi silami dobra a zla… (Založil/a: Barborelka)

Richard Doetsch Richard Doetsch

ondrasek
  9. 12. 2015, 8:26
Horší než první díl, lepší než druhý - tak to vidim já.
Opět se neubráním přirovnat knihy s Michaelem St. Pirrem k Robertu Langdonovi od Dana Browna - oba se prohánějí metropolitními městy, luští záhady a potýkají se se zlem. Ale sympatičtější je mi postava Michaela, jenž se sice pohybuje na hraně se zákonem, ovšem nedobrovolně, většinou kvůli záchraně svých blízkých.
Finále této knihy na K2 bylo perfektní.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 14:47
Třetí díl tohoto autora me moc nezaujal.Bylo to prekombinovane.Urcite se mi libily ví c dila Zlodej víry a Zlodej nebes.