Originální název: Otěl U pogibšego alpinista

Lidové nakladatelství - 1983
ISBN: 26-014-83

Lidové nakladatelství (1983) 26-014-83 188
Československý spisovatel (1972)

Autoři si zaspekulovali nad tím, co všechno by se mohlo stát, kdyby obyvatelé jiné, technicky vyspělé planety vyslali na Zem své pozorovatele, kteří by se vzhledem i chováním připodobnili standardu našich společenských vrstev. Dík zlomyslné náhodě první kontakt navážou s členy zločineckého gangu, který začne plně využívat jejich schopností. Naštěstí brzy prohlédnou, ale když se snaží vymknout z područí bandy, jsou pronásledováni a posledním útočištěm před odletem na vlastní planetu se jim stane hotel U mrtvého alpinisty, vysoko v horách, v uzavřeném údolí, navíc v posledních dnech odříznutém od okolního světa lavinovým závalem. Zde tedy začíná vlastní zápletka, do níž je vtaženo i několik náhodných hostů hotelu, především detektiv Glebski, který zde chtěl strávit dva týdny zaslouženého odpočinku, a zatím se stává ústřední postavou děje, v němž se proplétají dvě „tajemné historie“, jedna humorná a neškodná, druhá dramatičtější a tragická, v němž si téměř každý na něco a s něčím hraje, kde jedni jsou zaskakováni činností druhých, logika lidí se kříží s logikou nepozemšťanů – a s touto spoustou záhad, tajemství a nedorozumění se marně potýká svou profesionální rutinou náš nešťastný hrdina. (Založil/a: Tanmut)

Brightone
  19. 10. 2016, 19:14
Béčková ale vcelku zábavná detektivka se zvrhne ke konci v céčkové sci-fi. Konec mě neuspokojil, výstavba několika postav - Brun a její strýc - vyšla úplně vniveč.
Ravi
  6. 6. 2016, 21:32
Glebski je jednou z nejumíněnějších hlavních postav, ale jako čtenář musím uznat, že právě proto mě zaujal. Dva zločinecké gangy, detektiv, hotel odříznutý od světa a přátelský hoteliér s dobráckým bernardýnem. Co víc si přát? Nádech Sci-fi? No, prosím!