Les; Je těžké být bohem

Les; Je těžké být bohem Originální název: Ulitka na skloně; Trudno byť bogom

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1983

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1983) 404

Kniha obsahuje dvě díla bratrů Strugackých. Les(slovensky vyšlo samostatně pod názvem Slimáčik na úbočí) a je těžké být Bohem (nekolikrát vyšlo samostatně v češtině).

V lese je všechno jinak: oděvy, nábytek i nádobí rostou ze země, ta je ostatně jedlá a chutná jako sýr, houba je s to zarůst celé vesnice, kolem nichž se potulují mrtváci, ale snad největší hrozba se tají v Dosažení.

Pozemšťan to na cizí planetě, procházející právě údobím středověku s veškerou špínou, dvorskými intrikami a krutostí, nemá lehké. Třebaže je svými znalostmi, schopnostmi a technickými možnostmi roven bohům, někdy je těžké být bohem… (Založil/a: Tanmut)

Richie
  2. 11. 2012, 16:53
Už je to hodně dlouho (přes 20 let), co jsem tuto knihu četl. Přesto si docela dobře pamatuji Je těžké býti bohem. Dokonce to řadím k tomu nejlepšímu, co Strugačtí napsali. Naproti tomu Les si vůbec nepamatuji - tzn. že mě to tenkrát vůbec nezaujalo, nelíbilo se. Čtyři hvězdičky dávám pouze Je těžké býti bohem.
Arequipa
  4. 3. 2012, 22:22
Namlsaný výborným Piknikem alias Stalkerem jsem sáhl po druhém Strugackém a... tvrdě narazil. Knihu nedokážu ohodnotit, protože jsem ji prostě nepochopil. Po přečtení obsahu se námět zdál zajímavý a lákavý, ale při samotné četbě jsem měl pocit, že to o tom vůbec není. Kniha je ohodnocena zatím 25x - moc uvítám, když sem někdo z Vás napíše svůj příspěvek/dojmy, protože na tohle moje hlava nestačila.:-(
no23reason
  2. 11. 2012, 15:28
To Arequipa: mám úplně stejné pocity, celý natěšený po přečtení obalu jsem se do toho vrhnul a čekal na něco, co bohužel nepřišlo. Parádní námět Je těžké býti bohem zůstal nevyužit a Les jsem prostě nepobral :D