Vladimír aneb zastavený let

Vladimír aneb zastavený let
Originální název: Vladimir ou le vol arreté

Albatros - 2005
ISBN: 13-847-005

Albatros (2005) 13-847-005 238

Vyprávění o společném životě se známým ruským básníkem, zpěvákem a hercem moskevského divadla Na Tagance z pera jeho manželky, herečky Mariny Vladyové. Vychází k 25. výročí úmrtí Vladimira Vysockého.
V knize se její vzpomínky dynamicky střídají jako rychlé filmové záběry, jsou živé, citlivé a velmi osobní. Neobrací se na čtenáře, ale neustále oslovuje Vladimira Vysockého, jako by mu společné prožitky vyprávěla a doplňovala tím, co mu včas nestihla říct. Nevyhýbá se žádnému momentu z někdy i velmi komplikovaného soužití s touto vnitřně bohatou a rozporuplnou osobností. Kniha je však nejen svědectvím o jejich složitém milostném vztahu a manželství, ale také o společnosti - od šedesátých do počátku osmdesátých let zachycuje život ve dvou různých světech, ve východní a západní Evropě. (Založil/a: pgbass)

#hudba
Marina Vlady Marina Vlady
*10.5.1938

niknikita
  16. 3. 2015, 10:45
Nádherné svědectví o životě s bouřlivákem, jakým byl Vladimír Vysockij jsem přečetla se zatajeným dechem.