Úprdelný dny na úprdelný planetě

Úprdelný dny na úprdelný planetě Originální název: Godverdomse dagen op een godverdome bol

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2437-2

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2437-2 152

Na planetě, která se nápadně podobá Zemi, vznikne život. Jedna z jeho forem se začne odlišovat od ostatních, až postupně zamoří celou planetu. Nejprve si podrobí ostatní živočišné druhy, pak je začíná hubit a vyhlazovat. Na konci této cesty zničí i sám sebe. Vlám Dimitri Verhulst se rozhodl sledovat zhoubné bujení tohoto svérázného druhu od samého počátku až do jeho konce. Obrovský časový úsek se mu podařilo vměstnat do nemnoha stran a výsledkem je nepříliš lichotivý, zato však strhující obraz člověka. Pro Verhulsta typický sžíravý sarkasmus a především jadrný, expresivní jazykový projev činí z tohoto málo optimistického díla čtenářský požitek. (Založil/a: Veruska)

Dimitri Verhulst Dimitri Verhulst
*02.10.1972

Trina1
  8. 12. 2013, 14:56
Zajímavý pohled na lidstvo a na svět. Knížka je velmi čtivá, občas jsem se pobavila, občas mě z toho mrazilo. Super, dávám 5 hvězd :)
spookee
  24. 5. 2012, 19:47
začátek knihy je super!!! Sarkasmus, ironie, jedna lahodná báseň! Nasmála jsem se... jenže pak to celkem drhne... a už se vám to vlastně ani moc nechce číst... a u 75. strany si říkáte, ze ta cholera je mohla skolit všechny a byl by klid.
Janiska
  25. 1. 2014, 10:34
Nevim,cim si tato kniha zaslouzila takove dobre hodnoceni. Zaujal me prebal a sokoval zacatek,snad i pobavil,ale zbylych zhruba sto stran se omyla dokola porad to stejne a pouziti terminu s zargonem mi taky moc nesedel a delal pro me knihu nectivou. Docetla jsem ji jen proto,ze jsem doufala v nejaky lepsi konec,napr. Ze si autor vymysli nebo predpovi uplny zanik ,toho' takze pro me skoro ztrata casu.