Originální název: Dalekaja raduga

ISBN: 80-7254-377-6

Triton (2003) 80-7254-377-6 160
Laser-books (2003)
Svět sovětů (1965)

Planeta Duha byla využita jako megalaboratoř pro fyzikální pokusy. Vědci si však ukousli větší sousto, než bylo únosné, a časoprostor planety Duha se zhroutil.

Od obou pólů se směrem k rovníku blíží dvě Vlny a za sebou zanechávají jen trosky a poušť. Vlna je nezrušitelná, nezničitelná, nezastavitelná. Podél rovníku zůstává jen úzký pruh, kde se shromáždili zbylí obyvatelé planety. Zachránit se však může jen hrstka… (Založil/a: Tanmut)

Richie
  25. 7. 2016, 17:38
Útlá knížečka (v edici Saturn za 4 Kčs) popisující krizovou situaci na planetě Duha. Přestože se jedná o více než 50 let staré dílo, nezdají se technologické popisy nějak zastaralé a překonané, což ukazuje na mistrovství autorů. Nejdůležitější ale z celého příběhu je chování lidí za stavu, kdy jde o život a zachránit se nemohou všichni. Je otázka, zda by se lidé chovali právě tak, jak je v příběhu popisováno - občas jsem měl vážné pochybnosti. Chvílemi jsem se ztrácel v záplavě jmen, některé dialogy mi připadaly také zbytečné. Celkově se mi kniha ale líbila, i když jsem už četl od autorů lepší. 70 %