Tyran

Tyran

Alpress - 2004
ISBN: 80-7362-029-4

Alpress (2004) 80-7362-029-4 412

Dionýsios I. ze Syrakus, muž nelítostné povahy, skvělý stratég a vojevůdce, vynálezce válečných strojů, ale také býsník, dramatik a vášnivý milenec, neuznával představu řecké demokracie jako jediné možné formy státu. Jako dvacetiletý byl nucen bezmocně přihlížet krvavému masakru v řeckém městě Selinunte, ležícím na hranici s kartginskou provincií na jihu Sicílie. Př ísahal si tehdy, že vetřelce vyžene a Sicílie bude opět řecká. Zničení ma lebného Selinunte i dalších řeckých měst ho už tenkrát utvrdilo v názoru, jek je demokratická vláda bezmocná a nerozhodná. Dospěl k názoru, že pou ze silný jedinec, podporovaný spolehlivými a oddanými přáteli spolu se s tálou armádou, je schopen ochránit své město i celý stát....... (Založil/a: prasa22)

tomdra
  3. 6. 2012, 12:10
Tato kniha mě vůbec nebavila, takže jsem ji ani nedočetl až do konce. Proto není ani co komentovat. Čekal jsem od této knihy něco jiného.