Lékárnice

Originální název: Die Apothekerin

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0420-9

Ikar (2004) 80-249-0420-9 200

Hella Moormannová tráví kvůli rizikovému těhotentví únavné týdny na heidelberské ženské klinice. Jako Šeherezáda vypráví každý večer tajemné příběhy ze svého dobrodružného života paní Hirtové, se kterou sdílí pokoj první kategorie. Hella, povoláním lékárnice, má v životě smůlu. Její silné sociální cítění, mateřský pud i touha po zakotvení v manželském svazku jsou příčinou, že se zaplétá s nevhodnými muži a dostává se do nebezpečných situací: je ve hře dědictví, které stojí za to, omamné látky, osudný umělý chrup, lehkomyslný student i dítě několika otců. A v neposlední řadě Rosemarie Hirtová v roli nevypočitatelné důvěrnice... (Založil/a: Uzavřený_účet_9045)

olala
  11. 10. 2016, 21:49
Dobré oddychové nenáročné čtení. První polovina poměrné krátké knihy (200 stran) mě bavila více než ta druhá polovina, ale i tak mě zajímalo, jak to všechno dopadne... Myslím, že pasáže z kliniky jsou v knize trochu nadbytečné, stačilo by mi číst jen Hellino vyprávění o jejích partnerech a láskách, ale nebyly dlouhé, tak se to dalo vydržet. Děj se mi ale přes to všechno zdál nevěrohodný a to knize ubírá body...