Cesta slepých ptáků

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-168-6

Baronet (2006) 80-7214-168-6 232
Baronet (1999)
Státní nakladatelství dětské knihy (1964)

Cesta slepých ptáků (SNDK 1964) popisuje nález podivných mimozemských artefaktů na Islandu. Hlavní hrdinové – doktor Kameník, jeho přítelkyně a později manželka Alena a dva Islanďané, lékař Bjelke a horský průvodce Thorgunn – se pokoušejí odhalit všechna tajemství spojená s těmito podivnými nálezy a noří se do hlubin islandských jeskyní stejně jako hrdinové Verneova románu Cesta do středu Země.

Hrdinou románu Cesta slepých ptáků je český lékař Jiří Kameník, který společně se svým islandským kolegou zjišťuje, že dosud neprobádané jeskyně pod islandským kráterem Sneffelds skrývají úžasná tajemství. Souček v knížce umně spojuje vzrušující témata mimozemšťanů a dávných Vikingů a zřetelně demonstruje svou lásku ke všemu neprobádanému a záhadnému. (Založil/a: Tanmut)

vladislaus
  24. 10. 2011, 16:40
Souhlasím s předešlým příspěvkem. Četl jsem to poprvé jako dítě asi v 1980 a kniha mě uchvátila. Myslel jsem dlouho, že popisuje realitu, tak přesvědčivě je to psané. V dospělosti jsem se k tomu vrátil, a kniha opravdu neobstála.
spirlice
  11. 9. 2013, 21:04
Cesta slepých ptáků popisuje nález podivných mimozemských artefaktů na Islandu. Hlavní hrdinové – doktor Kameník, jeho přítelkyně a později manželka Alena a dva Islanďané, lékař Bjelke a horský průvodce Thorgunn – se pokoušejí odhalit všechna tajemství spojená s těmito podivnými nálezy a noří se do hlubin islandských jeskyní stejně jako hrdinové Verneova románu Cesta do středu Země.
cizinec
  17. 6. 2014, 15:56
Dobrá knížka ( nadchne zejména mladší čtenáře a Verneovkáře ), jen tu agitaci si mohl autor odpustit ...
Garrak
  2. 12. 2011, 11:22
V mládí jsem četl dvakrát. Na základě minulých příspěvků to zkusím potřetí, jestli se něco nezměnilo...
tomashr
  28. 4. 2011, 7:20
Tohle je učebnicový příklad knihy, která byla pro mou generaci kultovní v dětství před rokem 1989, ale při nezaujatém pohledu dnes už tolik neobstojí. Ano, je to čtivé, ale jednak místy bolševická agitka, navíc s některými naprosto nelogickými body. Typický příklad - doktor Kameník je popisován jako nevinný turista/entomolog, ale najednou na Islandu "odněkud" vytáhne fotopřístroj obložený olovem - hahaha :-(
Ke čtení bych pořád doporučil, ale dnes už spíš jako určité svědectví doby.