Pohon

Pohon

Podtitul: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje!

Originální název: Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us

ANAG - 2011
ISBN: 978-80-7263-671-6

ANAG (2011) 978-80-7263-671-6 192

Většina z nás věří, že nejlepším způsobem jak motivovat sebe i ostatní kolem je použití externích odměn např. peněz – tedy metody cukru a biče. To je však chyba – tvrdí Daniel H. Pink ve své provokativní a přesvědčivé knize Pohon – Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje. Tajemstvím vysokého výkonu a uspokojení – v práci, ve škole i doma – je hluboká lidská potřeba řídit si své životy, učit se, vytvářet nové věci a činit dobro sobě i celému světu. Autor odkazuje na čtyřicet let trvající výzkum o lidské motivaci a upozorňuje na rozpor mezi vědeckými poznatky a praxí a jak tento nesoulad ovlivňuje všechny stránky našeho života. Názorně ukazuje, že i když metoda cukru a biče úspěšně fungovala ve dvacátém století, v dnešní době je to přesně ten způsob, jak lidi nemotivovat. Ve své knize zkoumá tři prvky skutečné motivace – autonomii, mistrovství a smysl – a nabízí chytré a překvapivé techniky, jak je uvést do praxe. Svou teorii demonstruje na příkladech firem, které používají nové přístupy k motivaci, a rovněž nám představuje vědce a podnikatele směle mířící kupředu. Pohon překypuje velkými myšlenkami – je to ojedinělá kniha, která změní váš způsob myšlení i života. (Založil/a: trpaslyk)

Daniel H. Pink Daniel H. Pink

TrissRc
  3. 11. 2012, 14:41
Sebedeterminační teorie: potřebujeme mít pocit pravomocí a autonomie, zároveň však někam zapadnout. Pokud se cítíte vystresovaní, přidejte činnosti, které vám přináší flow. V podnikání nastal čas zbavit se účtovaných hodin - proč to nefunguje? Pravidla pro zadavatele nudných úkolů: Proč jej dělat? Uznejte, že je nudný. Nechte prostor ve způsobu jeho naplnění... O tomto a mnohem více se dozvíte v této knize.