Biologie víry

Biologie víry Originální název: The Biology of Belief

ANAG - 2011
ISBN: 978-80-7263-670-9

ANAG (2011) 978-80-7263-670-9 208

Přestože název knihy mnoho nenapoví, její obsah vás překvapí, či dokonce ohromí. Autor – buněčný biolog zabývající se mnohaletým výzkumem buněčného jádra a kvantovou fyzikou – v knize odhaluje tajemství, ke kterému vědci dospěli teprve nedávno, a sice že můžeme změnit svou biologii – tedy naše tělo i mysl – díky svému uvědomělému chování a myšlenkám. Jak sám prověřil na vlastním životě i na mnoha pokusech, to, co nás zásadním způsobem ovlivňuje, není naše DNA, jak si dosud věci mysleli, ale buněčná membrána, přes kterou se do buňky dostává vše potřebné, od výživy, léků až po stresové hormony. To je tedy ten „mozek buňky“, který pro nás má tak důležitý význam. Pokud jsme v dobré pohodě, buňky dostávají vše potřebné pro svůj růst. Pokud však žijeme ve strachu a neustálém stresu, buňky chřadnou – jsou totiž v obranné pozici, která jim neumožňuje růst a rozvíjet se.
Autor na spoustě zajímavých pokusů a také příkladů ze života přibližuje čtenáři fungování buňky, vliv buněčné membrány a DNA a dokazuje, že život není založen jen na „materiální“ informaci, na hmotě, v tomto případě představované DNA, ale že jej ovlivňují a řídí nehmotné, energetické signály z prostředí mimo buňku. Nemůžeme se již dál vymlouvat na to, že „to prostě máme v rodině“ (ať je to obezita či rakovina). Nejsme bezbrannými oběťmi zděděných predispozic, máme možnost stát se do značné míry „pány“ svého života! Přesvědčte se sami a zalistujte touto revoluční knihou, jedinečnou svého druhu. (Založil/a: trpaslyk)

Bruce H. Lipton Bruce H. Lipton

TaQ
  8. 9. 2013, 0:47
Pro lidi, kteří se v daném tématu neorientují, je to příjemně psaná kniha. Ti, kteří ovšem někdy hlouběji absolvovali hodiny biologie a chemie, nechť neberou toto dílo do ruky - nic nového se nedozvíte.