Převrácený svět

Poprvé vydáno celosvětově: 1974

Laser-books - 1997
ISBN: 80-7193-026-1

Laser-books (1997) 80-7193-026-1 261

Napříč kontinentem se pomalu sune Město. Po kolejích, stále znovu pokládaných a vytrhávaných, sleduje přízračný bod optima. V jeho zdech žijí lidé v přísné organizaci a řádu. Helward Mann odchází z města Země za svěřeným úkolem a netuší, co ho čeká za hradbami. Díky evidentním maličkostem, jež nemůže ignorovat, mu pomalu proniká do vědomí realita okolního světa. Planeta se nezdá být Zemí; svět a vesmír se zásadně liší od jeho znalostí. Svět je převrácený; planeta nekonečné velikosti existuje v konečném vesmíru. (Založil/a: LadislavLang)

Christopher Priest Christopher Priest
*14.07.1943

HELLBOY-DB
  28. 3. 2015, 17:48
Originální myšlenka, která se tu objevuje, přináší sebou několik vydařených částí, jako třeba tu o zkoušce obnášející cestu do minulosti. To byla jedna z několika částí, kdy mě kniha fakt chytla. A tak kdyby nebylo toho trochu delšího úvodu a několika menších nedostatků, které místy trochu ubraly tempu a závěru, který proběhl trochu rychleji, byl bych spokojenější. ===80%
Humor
  7. 10. 2013, 10:04
Děj pěkně napsaný, avšak poněkud rozvleklý, s nápadem z této knihy by se dalo vytěžit mnohem víc. A konec? čekal jsem od této knihy trochu více.