Dead Space

Originální název: Dead Space: Martyr

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-133-4

Fantom Print (2011) 978-80-7398-133-4 272

Svět Dead Space je v současné době jedním z fenoménů zábavního průmyslu. Hra patří mezi bestsellery letošního roku, byly natočeny dva animované filmy a vydáno několik komiksů. Mučedník je první beletristický „vstup“ do tohoto světa a je považován za jistý prequel, úvod do „problematiky“ Dead Space.
V nitru Chicxulubu, kráteru po meteoritu, který vyhubil dinosaury, se něco probouzí. Něco prastarého. Něco děsivého. Co je zdrojem tajemného signálu, který vychází přímo z Chicxulubu? Proč se po mexickém pobřeží šíří vlna nočních můr, halucinací a sebevražedného šílenství? A jak s tím vším souvisí ďábel z mayských legend, který se kráterem pokusil dostat do pekla? (Založil/a: Santa666)

Brian Evenson Brian Evenson
*12.08.1966

SADS
  4. 9. 2016, 8:34
Kdo nehrál hry Dead Space tak knihu vůbec neberte do ruky, nedávalo by vám to smysl.
Je to kniha ke hře, .. teda čo to tárám ke HŘE! Bylo pěkné se dozvědět jak to začalo a kdo byl zakladatel cirkve, ale kulervoucí to úplně nebylo.
Master Chief
  18. 4. 2014, 15:17
U knihy jsem se bavil a pokaždé pro mě bylo těžké se od knihy odtrhnout. Podle mě výborná kniha, všechno, co se dělo kolem Markeru jsem neustále hltal a když se objevili Nekromorfové tak jsem se začal opravdu skvěle bavit. Myslím že by nebylo špatný udělat pokračování. Kniha podle mě rozhodně stojí za přečtení, nebo jí dejte aspoň šanci.
bladeone
  6. 10. 2011, 15:25
Na knihu jsem se tesil, ale musim rict, ze jsem byl po precteni tak trochu zklaman....prvni dve tretiny knihy mi prisli takove ne moc zajimave az nudne, az ta posledni mela spad a byla drsnejsi a zajimava, nicmene konec mi prisel takovy otevreny, tak jsem zvedav jestli bude nejake dalsi pokracovani??? Kazdopadne do kategorie Hororu bych to urcite nezaradil.
George92
  4. 11. 2016, 22:50
Hrál jsem hru a po přečtení určitě nelituji. Musím uznat, že začátek knihy byl pro mě mnohem lepší, než její konec. Prostě mě bavila a s každým ponorem k Markeru, jsem čekal na sled událostí.
Jericho
  21. 1. 2014, 12:56
Tak do půlky to šlo,ale pak se kniha značně "zasekla".Ze začátku zajímavý a napínavý příběh se po přesunutí na plovoucí základnu stal nudným.Vyzvednutí artefaktu,vize a halucinace,jeho výzkum ,to vše už bylo vysloveně otravné.Boj s monstry na konec , jen zbytečně zdržovalo závěr.
JohnnyBane
  19. 6. 2013, 21:27
Obsahuje spoiler spoiler Bohužel kniha mě dost zklamala… první třetina je výborná; 3 různé příběhy, které nemají žádnou souvislost a na první pohled se odehrávají v jiných časových úsecích. Kvalita příběhu začíná silně klopýtat v momentě smrti posádky ponorky. Tím jsem přišel o dvě nejzajímavější postavy - Danteca a Tannera.
2 část příběhu trpí syndromem „knihy podle hry“ zbraně stejné, postupy zabíjení stejné, atp.
Přesun děje na plovoucí základnu zničil celou knihu, z Altmana se stává neohrožený hrdina (paralela ke hře ).
Ve hře to funguje ale knize to uškodilo. Setkání s Chavou a následný návrat na základnu byla doslova fraška a zbytek knihy jsem četl už opravdu jen z nouze.
Vzhled příšer je další velký problém který zde mám. Kniha vychází z nešťastného druhého dílu herní série, která pro změnu trpí "ikonizací" prvků z první hry :-) Abyste rozuměli, první hra má nadefinovaný určitý počet nepřátel, řekněme 15 druhů, které rozmisťuje po lokacích v celé hře …ve hře je to v pořádku ale kniha jako taková nabízí jejímu autorovi svobodu tvorby jak vzhledu, tak chování nepřátel.. Zde naprosto nevyužitý potenciál. Dále např. popisování hitboxů.. Žluté zářivé boláky jsou opravdu jen pro potřebu hry a její popisování v knize působí směšně. Dále jsou v knize odkazy na nepřátele ze hry, kteří, ale v příběhu knihy postrádají logiku viz. Wheezer kterého nalezne Chava na pláži wtf ?… přijde mi, že je zde jen proto, aby nějaké děcko které hrálo hru v tomto úseku knihy vyskočilo a zakřičelo to je přeci Wheezer!!!
Rychlá proměna lidí v mutanty a doslova vystřelení pařátů z těla, které mi přijde směšné, než strašidelné také sráží atmosféru knihy (stejně tak druhé hry).
Samotná postava hlavního antihrdiny Markoffa my přišla naprosto směšná a napsaná snad 5 letým dítětem. Jeho nelogické počínaní a konečný plán udělat z Altmana mučedníka by snad neprošel ani u doktora NO…:-)
eddiedean
  31. 8. 2012, 16:08
Týhle knize prostě musim dát plnejch 5, ikdyž se rozhodně nejedná o vrchol scifi žánru...mytologii kolem Markeru prostě žeru a u pasáží, které přímo nebo nepřímo odkazují na zápletku z vidoeher jsem chrochtal blahem.