Hvězdy nad Zanzibarem

Hvězdy nad Zanzibarem

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4236-8

Moba (2011) 978-80-243-4236-8 416

Sayyida Salima bint Sa´id, sultánova dcera, prožívá své bezstarostné dětství a mládí na kouzelném "hřebíčkovém" ostrově Zanzibar. Její nevlastní bratr Majid ji učí jízdě na koni a střelbě, kromě toho se také vědychtivá dívka učí tajně číst a psát. Po nějaké době se Salima setkává se zámožným německým obchodníkem Heinrichem, do něhož se vášnivě zamiluje, a brzy s ním čeká dítě. Aby však měla muslimská princezna nemanželské dítě, to je pro tradiční společnost nepřijatelné, stejně nepřijatelné je ale také manželství s mužem, který není muslim. Jediným východiskem je tedy útěk, který znamená jediné: vzdát se svého jména, dosavadního života i majetku. V Hamburku, Heinrichově rodném městě, oba doufají, že konečně najdou štěstí. Salima však brzy v tomto chladném a cizím městě pociťuje stesk po své vzdálené zemi... (Založil/a: Barborelka)

Nicole C. Vosseler Nicole C. Vosseler
*30.01.1972

niknikita
  26. 5. 2016, 13:24
Těšila jsem se na poslední knihu autorky, ale trochu mne zklamala. Možná proto, že některé pasáže se mi zdály zbytečně rozvláčné, ale musím ocenit, kolik úsilí paní spisovatelka věnovala studiu historických skutečností.