Dům U Tří borovic

Dům U Tří borovic

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1550-0

Ikar (2011) 978-80-249-1550-0 304

Francouzský venkov na konci 19. století. Prostředí plné pověr, předsudků, klepů a nedůvěry k „přivandrovalcům“. Zanedbaný statek, na němž bez nadšení hospodaří bývalý právník André Trevillon s hrstkou služebnictva a postiženým synem. Tak vypadá místo, kam se v tísni uchýlí mladá žena prchající z ohroženého domova. Alžběta zpočátku hledá jen dočasný azyl, netouží zasahovat do života místních lidí, ale je natolik odlišná, že se brzy stává terčem útoků. Má dost odvahy, aby se ubránila a zároveň tím zcela změnila život lidí na statku. Napovrch však vyplouvají stará tajemství a přes všechnu Alžbětinu snahu se neodvratně schyluje k tragédii… (Založil/a: Barborelka)

chrispe
  7. 7. 2013, 11:34
Pokud máte (jako já) rádi červenou knihovnu zasazenou do historických kulis, tak se vám Dům u Tří borovic bude určitě líbit. Nenáročný příběh - dovolila bych si tvrdit, že až šablovinový - mě příjemně vtáhnul do sebe a já si ho užila bez počítání stránek, co mi zbývaly do konce. A tak to má být.