Inkoustová krev

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2889-1

Knižní klub (2010) 978-80-242-2889-1 648

Prašprstovi se začne stýskat a nechá se znovu přenést do Inkoustového světa. Jeho žák Farid však zůstane a upadne do rukou krutého Basty. Podaří se mu uprchnout, aby varoval rodinu knihaře Mortimera, jehož dceru Maggie miluje. S pomocí Maggie se chce dostat do Inkoustového světa a tam varovat a chránit svého pána Prašprsta. Proniknou tam však i jejich nepřátelé a plány Farida a Maggie jsou ohroženy. (Založil/a: Barborelka)

Sacrifice
  6. 5. 2013, 17:39
Tak jsem se prokousala druhým dílem a co k tomu říct, snad že popis knihy výše je celý zcestný, Prašprstovi se přeci chce zpět do Inkoustového srdce celý první díl a že by byl Faridův "pán"? Ale no tak! To je tak, když obsahy jen kopírujete a samotnou knihu nečtete. Lidi polepšete se.
Není to dětské jako první kniha, je to skvělé, ale má to chybu, kterou neodpustím a kvůli které jsem ji z rozhořčení odložila. Autorka nejednou ze začátku vypíchne, jak nějaká situace dopadne ještě než kloudně začne. To se přeci nedělá, za to ztrácí jednu hvězdu. Prašprst byl pro mě tahounem příběhu a nejlépe propracovanou postavou a teď s chutí do třetího dílu.

chazynka
  16. 8. 2013, 21:06
Druhý díl se mi četl určitě mnohem lépe než první. Asi i proto, že než jsem četla první díl, viděla jsem film a tak to mě trochu rušila, když jsem stále srovnála knihu a film. Druhý díl mě doslova pohltil a jen stěží jsem jej odkládala, abych šla spát, pracovat apod. Při smrti Prašprsta jsem se téměř rozbrečela, snad vše nakonec dopadne dobře. Tak hurá do třetího dílu.
Menší Čtivka
  16. 11. 2016, 22:14
Je to úžasná a poutavá kniha. U některých míst jsem se prostě nemohla odtrhnout, inkoustový svět je prostě skvostný a přitažlivý nejen pro velkou část hlavních hrdinů, ale:
Inkoustové srdce se jí povedlo lépe. Neustále se opakuje v popisech myšlenek a pocitů postav, jakoby nám opakovaná cesta do hloubi jejich útlocitných a naivních duší měla přiblížit její svět. Naopak, je mi vždycky líto, že mě to od pohádkového inkoustového světa oddaluje s každou jejich myšlenkou a činem, dobrým i zlým, jako když chce rodič své dítě přibrzdit v poznání, podobrém či pozlém, a jediným ponechaným pojítkem s ním zůstává jen pár postav, jejichž myšlenky jsou mi nedostupné. Možná je to záměr- preludium trojky.
Jsem asi na tuhle literaturu moc stará, to ano, ale opakování popisů by mě nenadchlo ani v mládí... však vidíte, sama se tu po jejím vzoru pořád opakuju :'(
Český překlad je ke všemu ještě naditý chybami typu opakování sloves ve větě a vynechaných písmen... skoro bych hádala, že se editor docela sžil s rázem knihy. Četla jsem i horší.
Je zajímavé, jak se autorka ke svým postavám vpodstatě chová podobným způsobem, který v popisech autora Fenoglia často ústy ostatních postav kritizuje... a pak je nádavkem nechá vstát z mrtvých, aby jim udělala to samé znovu. Ta je teda krutá (v dětinském významu toho slova) :D
Rony16
  20. 8. 2013, 9:31
Naprosto pohlcující román. Příběh mě stále překvapoval a nedovolil mi knížku odložit, byť na pár minut, a když tak s velkou nevolí. Nemohu se dočkat dalšího dílu, u konce jsem se rozbrečela a musím vědět, že to dobře dopadne. Bez Prašprsta by to nebylo ono :)