Inkoustová smrt

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3081-8

Knižní klub (2011) 978-80-242-3081-8 672

V závěrečné části trilogie Inkoustový svět se vyhrocuje konflikt mezi rodiči Meggie, zda zůstat ve světě knih, Inkoustovém světě, nebo se vrátit do reality a o dobrodružstvích Inkoustového světa si jen číst. Další konflikt vzniká mezi Fenogliem, tvůrcem, Inkoustového světa, a Orfeem, který tento svět chce změnit podle svých představ. Vazač knih Mo coby zbojník Sojčí pírko se pouští do boje proti Zmijohlavovi. Láska Meggie k Faridovi pomalu slábne a dívka se začne zajímat o mladého Doriu, průvodce Černého prince. Zmijohlav je sice nesmrtelný, ale Mo upravil Prázdnou knihu, která je s osudem Zmijohlava spojena, tak, že kníže spolu s ní pomalu odumírá. Resa je těhotná a chce se vrátit do skutečného světa, požádá tedy Orfea, aby jí napsal slova, jejichž pomocí se může včíst zpátky. Orfeus však sleduje své vlastní plány... (Založil/a: Barborelka)

Sacrifice
  25. 6. 2013, 9:25
Je to vskutku moc pěkné, ale proč mi chybí to nadšení? Je to trochu jak od Disneyho, Roxana hodně zpívá a všechno dobře dopadne. Můj oblíbený Prašprst má sice lepší a lepší ohňové triky, ale jeho osobnost není tak výrazná. Je to moc dobré, ale ne dechberoucí, asi jsem od toho čekala víc. Víc krve v knížce pro děti, nejen té vílí.
chazynka
  25. 8. 2014, 13:54
U téhle knížky mi trvalo trochu déle, než jsem ji dočetla. Nebylo to tím, že by byla špatně napsaná, i když místy mě bavilo míň a jindy, hlavně ke konci, víc. Určitě je velká škoda, že nenatočili další díly a že je zfilmován pouze první. Třeba se v budoucnu někdy dočkáme. Je to určitě nápaditý příběh a postavy přirostou k srdci a popis je dobrý natolik, že místa a osoby se jakoby samy objevují přímo před očima.
Míša4493
  5. 1. 2012, 18:57
uplně nádherná knížka pak si přečtu i ty další dílý. Opravdu užasný příběh už se moc těšim na další díly