Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hodina dědiců

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hodina dědiců Originální název: Die Stunde der Erben
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Nejnovější vydání:
Fontána - 2008
ISBN: 978-80-7336-466-3
Počet stránek: 379
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fontána (2008) 978-80-7336-466-3 379

Pokračování rozsáhlé rodinné kroniky, v jejímž centru stojí stará, bohatá a neobyčejně cílevědomá žena, která za svůj život překonala řadu existenčních i citových krizí, nikdy neztratila odvahu a chuť do života a totéž očekává i od svých potomků.
Osmdesátiletá Felicia Lavergneová, pocházející z bohaté rodiny Východního Pruska, má za sebou více než dobrodružný život, v němž poznala přepych i lásku, ale také bídu, hlad a ponížení. Za 2. světové války přišla o domov i rodinu, ztratila dva manžely, prošla frontou, ruským zajetím i poválečnou krizí, musela se ale starat o své děti a zbytek příbuzných a tak se zakrátko díky odvaze riskovat a určité tvrdosti stala uznávanou podnikatelkou v Západním Německu. Na křtu její první vnučky se v roce 1957 setkává celá rodina, která je na ní většinou existenčně závislá. Dramatické osudy rodinných příslušníků provázejí pak čtenáře Evropou a částečně i Spojenými státy v celé druhé polovině 20. století, se všemi politickými změnami, od poválečného rozdělení Německa až k jeho sjednocení a počátku 90. let. Rodinná dramata dokáže stará žena celá léta zvládat pevnou rukou, uvědomuje si však, že její nezdolnost a životaschopnost zdědila v plné míře jedině její nejstarší vnučka Alexandra, která je jako jediná schopná převzít rodinný podnik i za cenu osobní oběti. (Založil/a: Barborelka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

olla
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 6. 2014, 21:16
Poslední díl rozsáhlé trilogie byl hezký, ale na první dva neměl. Zde již nebyly popisovány dějiny, ale současnost. A jak je u autorky typické, zahrnula do něj všechny pálivé momenty dneška i doby nedávno minulé - berlínskou zeď a postihy těm, kdo ji by ji chtěli překonat, hnutí Greenpace a protesty proti pokusům na zvířatech, opět se prostřednictvím jednotlivých postav dostáváme do Západního i východního Německa, Ameriky, Izraele i Hongkongu. Hodina dědiců je ovšem světem průmyslníků, dravého kapitalismu, prostřednictvím Feliciiny vnučky Alex i jeho vzestupu i pádu i boje proti němu (Alexin bratr Chris). Končí smrtí hlavní hrdinky, 93 leté Felicie. Celkově byla ovšem celá trilogie nádherná.