Originální název: Schattenspiel

Fontána - 2010
ISBN: 978-80-7336-616-2

Fontána (2010) 978-80-7336-616-2 435
Melantrich (1993) 80-7023-151-3 388

Pozvánka na novoroční oslavu 1990 je po letech svede dohromady: Davida Bellina, šéfa amerického průmyslového impéria, čtyři jeho přátele z mládí a atraktivní milenku Lauru. Ale nikdo z nich nemá náladu slavit. Přijeli, aby zúčtovali s Davidem, jehož ctižádost a bezohledné sobectví navždy zmařily jejich plány. Jenže než dojde k velké debatě, je David nalezen ve své pracovně zastřelený.
Při mnohahodinových výsleších, v dramatických rozhovorech bývalých spolužáků, z jejich mučivých vzpomínek vyvstávají jako v bizarním kaleidoskopu obrazy šesti životů, šesti osudů, které touha po lásce a přátelství spojovala a zničila. Charlotte Link spřádá síť fatálních, romantických a tísnivých vztahů mezi Berlínem za druhé světové války, anglickým noblesním internátem, podsvětím a přepychovými čtvrtěmi New Yorku a Londýna i malebnými vídeňskými uličkami. Citlivě a s vybroušeným instinktem odhaluje emoce v pozadí jednání postav. Podařil se jí napínavý, dobový román, který vypráví nejen o zločinu, ale i jeho potlačovaných příčinách. (Založil/a: Barborelka)

marta-b
  7. 3. 2016, 17:48
Úžasná knížka, Link mě už tradičně naprosto nadchla a nezklamala! Naprosto dokonale propracované charaktery postav, zajímavá a napínavá zápletka a navíc tolik věcí a myšlenek ze života, se kterými se člověk může ztotožnit. Za mě tedy určitě 100% a těším se na všechno, co se mi od ní dostane do ruky.