Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zakázané cesty

75%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zakázané cesty Originální název: Verbotene Wege
Poprvé vydáno celosvětově: 1987

Nejnovější vydání:
Fontána - 2007
ISBN: 80-7336-355-0
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fontána (2007) 80-7336-355-0 360

Historický román o vztahu mladé Američanky a zchudlého anglického lorda se odehrává na pozadí dramatických událostí v letech 1789-1815.
V létě roku 1789 se osmiletá Elizabeth Landaleová, jejíž rodiče zemřeli v Louisianě na malárii, ocitá v Anglii, kde se jí ujme šlechtická rodina Sheridyových. Osiřelá dívka vyrůstá v Norfolku a v Londýně v přepychu, obklopená péčí a láskou. V mladší dceři Joanně nalezne nerozlučnou a věrnou přítelkyni. Již v dětském věku se zamiluje do charizmatického Johna Carmodyho, potomka starého šlechtického rodu, pohrdajícího příslušníky své společenské třídy a vyznávajícího myšlenky francouzských revolucionářů. V sedmnácti letech opustí kvůli němu bezstarostný svět bohatých a privilegovaných a následuje o dvanáct let staršího muže do jeho ubohého bytu v londýnské chudinské čtvrti blízko doků. Odhodlaná mladá žena, která poznává po jeho boku bídu, hlad, špínu, fyzické i duševní utrpení, snáší ústrky a ponížení a dokonce se dopustí i vraždy, se však nedokáže své lásky vzdát a doprovází ji i do exilu. V červnu roku 1815 se v Belgii stávají očitými svědky bitvy u Waterloo. (Založil/a: Barborelka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

olla
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 9. 2014, 21:17
Jako všechny knihy CH.Link i tato nepostrádala svůj půvab, přesto se mi zdála poněkud chaotická. Docela jsem nechápala Elisabeth, proč stále následovala Johna do londýnské bídy a vůbec mezi tu nejspodnější spodinu. I když jí byly sympatické jeho pokrokové názory, přesto nemohla odhlédnout od toho, že je alkoholik, lupič a zloděj. Bitva u Waterloo je tedy popsána velice naturalisticky.
Juditha
40% 40% 40% 40% 40%
  31. 10. 2016, 18:59
Jak mám tuhle autorku ráda, tak tahle kniha se mi nelíbila. Elisabeth mi připadala chvílemi tak neskutečná a naivní. Z přepychového bydlení šla do ubohého bydlení žít do bídy bez sňatku, s potraty ... Kniha byla zklamáním.