Divadlo hrůzy

Divadlo hrůzy

Podtitul: Soudní praxe a trestní rituály v raném novověku

Rybka Publishers - 2001
ISBN: 80-86182-44-4

Rybka Publishers (2001) 80-86182-44-4 232

Čtenářsky nejúspěšnější kniha německého historika popisuje soudní praxi a výkon trestu, jak byl praktikován od pozdního středověku až do prosazení občanského právního státu. Můžeme zde sledovat cestu delikventů od zatčení přes vyšetřování a útrpný výslech až na popraviště. Poutavý obraz raně novověkého trestního soudnictví i s jeho všemi aktéry a průvodními jevy. (Založil/a: Shawna)

Karlicka
  11. 11. 2012, 23:09
Dülmen v této knize dokáže tak detailně popsat hrdelní tresty, až se mi po zádech proběhl mráz.
Dokáže zaujmout a seznámit s hrůzou dané doby.
Jen mi vážně zůstává rozum stát nad tím, jak přihlížející mohli být tak zfanatizovaní a věřit tomu, že až takovéhle tresty by Bůh pro lidi chtěl - a to dokonce i pro hříšníky! Ačkoliv nejsem věřící, věřím tomu, že nad těmito tresty se i samotnému Bohu obracel žaludek... Toť můj názor na tu dobu, kdy lámání v kole či vyříznutí srdce zaživa připadalo lidem jako věc, která je naprosto v normě normálnosti.