Bratři černé planety

Perseus - 1993
ISBN: 80-238-2779-0

Perseus (1993) 80-238-2779-0 136
Albatros (1969)

Klub Bratrů černé planety se scházíval v Paříži v Latinské čtvrti v malé kavárničce kolem roku 1902. Jejich odznakem byla uhlazená kulička z černého kamene, kterou obepínal pás stříbrného plechu; model planety Saturn. Klub, naprosto tajný, sdružoval muže nejrůznějších národností, nejrozdílnějšího společenského postavení a nejrozmanitějších osudů…

Známý autor vědeckofantastických knih pro mládež zpracovává v této knize v podobě čtyř příběhů, plných dobrodružství a záhad, část materiálů klubu Bratrů černé planety, klubu, který se scházel v Paříži v Latinské čtvrti v malé kavárničce kolem r. 1902. První příběh je o jetim – sněžném muži z Himálaje, druhý objasňuje nevysvětlitelnou záhadu ztroskotání anglického parníku Rip Van Vinkle, třetí vypráví o výcviku amerických kosmonautů a ve čtvrtém,odehrávajícím se v SSSR, jde o poselství z planety kroužící kolem Tau Velryby..

- Desetioký
- Kraken
- Bubáci v Deception Bay
- Modrý oříšek (Založil/a: Tanmut)

Myrddin33
  30. 9. 2014, 20:05
Obsahuje spoiler spoiler Mé první setkání s Ludvíkem Součkem a musím říct, že to bylo velice příjemné setkání. K jeho osobě jsem se dostal náhodou a možná i proto, že je to první setkání hodnotím plným počtem. A jednotlivě:
- Desetioký: 5/5; musím říci, že veškeré báchorky o Yettim mi vždy přišly úsměvné a nikdy jsem tomuto tématu neholdoval, ale to jak to zde bylo zpracováno a vysvětleno, co vlastně se skrývá za těmi sněžnými muži, tak se mi to velice líbilo.
- Kraken: 5/5; velmi čtivé a hezky zpracované. Člověk v té hlavní části má nejednou chuť říci nahlas "vypusťte Krakena".
- Bubáci v Deception Bay: 5/5; pravděpodobně se mi tahle líbila nejvíce, což je dáno jejím tématem. A Souček tam má nádhernou část, která stojí k zamyšlení. "Kristepane, srovnejte si to třeba jen s letectvím! Jeho vývoj je přímo vydlážděn lidskými obětmi. Anebo vývoj automobilismu - jsou rakety proti tomu hračka?..... Co víte o zkušebních pilotech, kteří shořeli jako meteory? Co je vám známo o technicích, roztrhaných na cucky výbuchem zkoušeného motoru, o chemicích, otrávených stykem s novými pohonnými látkami? Nic!" - Člověka napadne hned otázka, co asi vše se událo před prvními oficiálními starty.
-Modrý oříšek: 2/5; nejsem příznivcem geologie a nejsem příznivcem příběhů ze světových válek. Tento příběh se mi líbil nejméně a byl takovou nehezkou tečkou za třemi velmi povedenými příběhy.