Gestapo

Originální název: The Gestapo

Svojtka & Co. - 2008
ISBN: 978-80-7352-077-9

Svojtka & Co. (2008) 978-80-7352-077-9 192

Kniha seznamuje s podrobnostmi dějin nacistické státní policie, její organizační strukturou, jejími vedoucími představiteli, krutými metodami a zánikem v troskách poražené třetí říše.
Výpovědi očitých svědků přibližují postupy a prostředky používané gestapem, udavačství, mučení a deportace do koncentračních táborů.
120 fotografií dokumentuje význačné osobnosti, události a oběti dvanáctileté hrůzovlády gestapa. (Založil/a: knihomlok)

Peetuliska
  26. 2. 2014, 16:17
Kniha zabývající se úplným začátkem neblahé Hitlerovy kariéry, jeho hlavních představitelů a plno organizací, dohlížejících na bezpečnost státu a pronáslédování Židů, jako bylo třeba gestapo.

Kniha byla velice dobře zpracována, místy jsem se jen ztrácela mezi německými hodnostmi a organizacemi. Jinak doporučuji.
V.Silver
  20. 11. 2011, 23:29
Hezká knížečka se spoustou obrázků, vhodná ale spíš jako doplněk než jako hlavní zdroj k dějinám Getspa v letech 1933 - 1945.