Krvavá přísaha

Krvavá přísaha Originální název: Blood Oath

BB art - 2011

BB art (2011)

Nesmrtelný strážce prezidentů USA.
Seznamte se s Nathanielem Cadem, speciálním agentem americké tajné služby. Už sto čtyřicet let je osobním strážcem prezidentů USA. Cade je totiž skutečně „speciální“. Je nesmrtelný. Je to upír. Románová prvotina amerického profesionálního scenáristy Christophera Farnswortha je překvapivě čtivou a zajímavou kombinací politického thrilleru a upírského románu. Akceptuje-li čtenář existenci upírů a dalších nadpřirozených jevů, čeká ho svěží a poutavý příběh, psaný vtipným a svižným stylem, vrcholící originálním rozuzlením. (Založil/a: Ruxandra)

Ruxandra
  5. 7. 2011, 10:32
Máte dost přeslazených romantických upířin, kde je hlavní hrdina prostě víc sexy než je vůbec možné, jeho láska k lidské dívce ho změní k lepšímu, nikdy by nikomu neublížil atp., nebo jste prostě jen chlap? Tak tenhle román je víc než cokoli jiného opravdu politickým thrillerem - ten upír tam patří, ale spíš než upíra připomíná amerického Jamese Bonda:) Jednoznačně bych to označila upířinou pro chlapy;) Příběh je čtivě napsaný a autor nezapře scénáristu, kterým je - chvílemi máte pocit, že se "díváte " na film. Nemůžu si pomoct, ale takhle nadšená jsem z žádné knihy dlouho nebyla, prostě kam se hrabě ucicmaný Stmívání a jim podobné knihy. Jen tak pro představu:
"Nemohl jste ji zhypnotizovat nebo něco?"
"Tak to nefunguje."
"Myslel jsem, že všichni upíři na ženské zabírají jako sexuální idoly."
Cade na něho pohlédl. "Jak jste na to přišel?"
"No... hlavně z nočních televizních filmů..."
"Lidé jsou pro nás potrava. Vy byste snad chtěl mít sex s krávou?"

Co mě mrzí je, že u nás nevychází další díly:(
kure91
  6. 2. 2014, 11:10
parádní kniha, jsem rád, že kdysi si její krátký úryvek dal kdosi na zeď na FB. Jak padlo pode mnou, je to sice chvílemi stylem Pejsek s Kočičkou vařili dort, ale dle mého to není na škodu. Hned od úvodních stránek má kniha spád, je čtivá a četla se mi téměř jedním dechem.
Adas
  20. 6. 2012, 14:43
Když pejsek s kočičkou pečou dort, nemusí z toho vždycky být bolení břicha. Někdy je všehochuť zbytků z ledničky tou nejlepší večeří. Jasně, v Krvavé přísaze je všechno halabala splácané dohromady a autor použil veškerá klišé, která ho mohla napadnout. Upír Nathaniel Cade je typický hrdina amerického akčňáku s traumatem z minulosti a jeho nový parťák Zach je zase klasický Karate Kid 2011 - ač v podstatě kariérní úředník, je to nakonec právě on, kdo předčí celou slavnou prezidentskou ochranku a kdo pobíhá po Bílém domě s kvérem v ruce a zdatně sekunduje upírovi v likvidaci monster ohrožujících prezidenta a jeho rodinu. Jo, je to guláš, jenže autor ho servíruje tanečním krokem a břicho může bolet jenom zarytého fanouška, který se nechce srovnat s tím, že se Ch. Farnsworth nedrží hranic žánru. Jenže, co je tohle vlastně za žánr? Silně mi to připomnělo Dana Browna a jeho slavnou vatikánskou popravu, jenže bez Brownova samožerství a s přídavkem humoru až parodie. Pokud jste totiž ochotni přijmout za svou existenci upírů, a zejména upírů ve službách amerických prezidentů, nemělo by vám dělat větší potíže strávit ruku Jana Křtitele.
vitrous
  29. 8. 2011, 18:15
Pejsek s kočičkou pečou dort. Hollywoodský scenárista píše knihu. Co mají společného?
Čím víc složek do toho všeho dáte, tím bude finální produkt lepší, takhle uvažují.
Takže tady nám autor v knize namíchal upíry, vlkodlaky, Srby, Kosovo, FBI, Al-Kajdu, Irák, svěcenou vodu, čarodějnice, prokletí, SS, Nigérii, Frankesteina,, Edwardsovu leteckou základnu, mimozemšťany, šedivce, Bílý dům, Los Angeles, různý americký prezidenty, zradu, lásku, spiknutí, tajemnou Agenturu, námořníky, věčný život, koncentrační tábory, alchymii, unmenschsoldaten (neživé vojáky), teroristy, všechny možný a nemožný agenty z různých agentur a svatou ruku Jana Křtitele (to už jsem šel do kolen).
Vše bez špetky fantazie. Jediný co se knize nedá upřít, tak to je určitá čtivost, člověk prostě nesmí nad tím gulášem moc přemýšlet, jenže mně ten guláš nějak nevoněl.
Další díl si už nechám ujít, jinak bych možná taky potřeboval tu svatou ruku Jana Křtitele.
Buď na sebe nebo na autora.
Když něco podobného, tak si raději přečtěte trilogii Zhoubný kmen (napsal Guillearmo Del Toro).
PS: Jestli se v druhém díle bude vyskytovat Jeti, Golem, globální oteplování, ninjové, šmoulové a kouzelná fusekle od Járy Cimrmana, tak slibuji, že si druhý díl rád přečtu.